Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan rangsorolnád az alábbi...

Hogyan rangsorolnád az alábbi szakokat nehézségi szint szerint? Közgazdász Pénzügy számvitel, Jogász, Mérnők, Általános Orvos, Bölcsész.

Figyelt kérdés
2015. márc. 11. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan szak, hogy mérnők vagy bölcsész.
2015. márc. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem legkönnyebb az orvosi, a többit tuti, hogy képtelen lennék... viszont egy teljesen humán beállítottságú joghallgató az én farmakológiámtól falnak menne.
2015. márc. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Ezt így nem lehet rangsorolni, már csak azért sem mert nem ugyan olyanok a követelmények az egyes intézményekben. Egy Eltés jog kemény, egy Károlis jog lehet, hogy egy szinten van a pénzügyes képzéssel. A bölcsész képzések között is van kemény szak, lásd régész-történész. Egyik haver a BGF pénzügy számvitelt 4,5 év alatt úgy végezte el, hogy alig tanult. Másik elvégezte a jogot és BME-re is járt, elmondása szerint a jog jóval nehezebb volt. Az orvosik között is van különbség, de ahhoz hogy orvos legyél mindenhol küzdeni kell.
2015. márc. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha a legjobb egyetemeket hasonlítjuk össze, eltekintve a személyes kompetenciáktól. 1. orvos 2. jogász 3. mérnök 4. bölcsész/pénzügy holtverseny
2015. márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésednek így nincs sok értelme:


1, mindenki más adottságokkal rendelkezik

2, az egyes intézmények között óriási különbségek vannak

3, a szakok között is elég nagy különbségek vannak

4, mégis miben mérjük a nehézséget? vizsgák száma? az alapján, hogy hányan végzik el időben?

2015. márc. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

1. Jogász/mérnök/orvos holtversenyben

2. Közgáz

3. Bölcsész



Én mérnökire járok,de pl. a jogász szakot biztos,hogy nem tudnám elvégezni,mert nem érdekel. És szerintem egy alapvetően másabb beállítottságú jogász se tudna megcsinálni egy Mechanika szigorlatot. Hitelesen csak azt tudná ezt rangosorolni,aki elvégezte mindegyiket,de sztem ilyen ember nem sok van a Földön.

2015. márc. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
3-as! "Az orvosik között is van különbség" Ezt kifejtenéd? Mire alapozod? Hogy ami Pesten van (ebben az esetben a SOTE) csak a legjobb lehet, a vidéki egyetemek meg másodrangúak? Vidéki orvosis vagyok, ismerek mind a 4 egyetemről medikusokat. Valami itt nehezebb, valami ott. De orvosik esetében elég meredek ezt így kijelenteni, ahogy te tetted. Ha felvételi pontokra alapozol (sanszos), én pl Pécsre járok. Kapásból 5 embert fel tudok sorolni, aki családi okok miatt idén átment a SOTE-ra (át is vették őket minden gond nélkül). Na ekkora, "jelentős" különbségek vannak orvosik közt... ennyivel "gyengébb" vidéken a képzés.
2016. szept. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!