Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan hátrányos...

Van itt olyan hátrányos helyzetű aki egyetemre/főiskolára ment és sikerült neki a dolog?

Figyelt kérdés
Szóval nehéz sorsú diák vagyok és a szüleim nem tudnák fizetni a tandíjam ami az egyik tanárom szerint 200ezer ft félévente és 5éves és azt mondta az állami támogatás meg fog hamarosan szünni, most azon gondolkodtam hogy mi lenne ha felvenném ezt a diákhitelt majd a későbbiekben rá? és ha nem fog menni akkor a diákhitelt hogyan rendezem?

2015. márc. 20. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Melyik szakról beszélünk?
2015. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha lehetőséged van rá, akkor még az államira jelentkezz (szerintem), szóval ne a költségesre alapozz. Diákhitel akkor éri meg, ha céltudatos vagy. Mert ha 1 félév után azt mondod, hogy oké, ez nem tetszik, akkor a hitelt ugyan úgy rendezned kell a későbbiekben (kamattal együtt). Hiszen ez is ugyan olyan hitel, mint a többi, csak kedvezőbb feltételekkel.
2015. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
gépész mérnök Miskolc... Nyíregyházán is néztem de ott azt mondta a tanárom hogy nulla egy hely...
2015. márc. 21. 08:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Megnézted a ponthatárokat, ugye? :) Ilyen ponthatárok mellett elég valószínű, hogy bekerülsz, én nem aggódnék emiatt.
2015. márc. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen ezt hallottam hogy nehéz, 300pont talán..

akkor esélytelen?

2015. márc. 21. 09:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Micsoda? Az hol nehéz? Az a ponthatár a legalja az egésznek.. Honnan veszed hogy nehéz? Épp ez a lényeg, hogy ilyen kevés pontot bárki össze tud szedni.
2015. márc. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
300 pont alacsonynak számít. 2 tárgyból legalább 75%-os érettségi középszinten és már meg is van.
2015. márc. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tehát tegyük fel érettségimet nézik hogy milyen erdemjegyű? pl matek 2-es meg német 2-es? vagy hogy?
2015. márc. 22. 07:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a felvi.hu-t, ott a pontszámító kalkulátor, meg a pontszámítási szabályok. Kettesekkel nem fognak felvenni, ezt már most megmondom.
2015. márc. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!