Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen jól bevált tanulási...

Milyen jól bevált tanulási módszereket tudtok?

Figyelt kérdés
Én csak a szó szerinti bemagolást alkalmaztak eddig, de nem mindig eredményesen. Tudtok esetleg valamilyen más módszert?

2015. márc. 24. 17:31
 1/3 schocko ***** válasza:
Megértés.
2015. márc. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bodnar edit ***** válasza:
Szia! Az én tanulási módszerem egy kicsit munkaigényes, azonban jobban megmarad és alkalmazható máskor is! Azzal kezdtem összeszedtem minden olyan füzetet és könyvet ami az éppen aktuális részről szólt! Aztán ceruzával aláhúztam a fontos szavakat a mondatban, persze elöbb végigolvastam azután jelőltem, Fontos hogy megértsd abban a mondatban mely szók a fontosak ami a momdat lényegét tartalmazzák! Szépen végigérsz, aztán kijegyzeteled, hozzá a füzetből is. No most jön a dolog lényege! Ezután kezd el tömöríteni egyre kevesebb lesz ( közben használhatod a saját szavaidat is , nem kell szó szerint venned) ( persze ez azért is jó, mert a tanár látni fogja vannak önálló gondolataid is) ( ja persze én gondosan jegyzeteltem az órán is a tanár szavait ugyanis nagyon szeretik visszahallani ezeket), tehát szűkíted, benne a te gondolatid is meg a tanáré is. Mire megfelelő méretű lesz a feleleted ill. dolgozathoz készülő felkészítésed, jóformán kívülről tudod és nem bemagolva! Sokkal több infó megmarad késöbbre is! Hát én így tanultam, elég sok írnivaló de szerintem egyrészt megérted a lényegét, és közben írás közben meg is tanulod( kézzelírás) amit kell. Nekem bevált az órán már kívülről fújtam hamarabb készen lettem mint a többiek és mindig ötöst kaptam! Sok sikert!
2015. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden jó tanulási módszer alapja a kitartás. Ha ez megvan, akkor a következő lépés az elhivatottság. És ha ez is meg van, akkor már csak a szorgalom hiányzik.
2015. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!