Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tanulási módszereket...

Milyen tanulási módszereket ajánlanátok? Nektek van valami ami bevált?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez tantárgytól függ!

Nyelveket tanulok a legösszetettebben.Ott mindig nálam van 5-10 szó...amit a buszon nézegetek..vagy ha időm engedi..illetve mindig felírok pár szókapcsolatot amit mindig nézegethetek..(ez nem a angol/német házi feladathoz jó hanem hosszútávra)...Angolul/Németül nézek Tv-t..zenét hallgatok az adott nyelven...

Matematika:Ebből igazán ha van hozzá szorgalmad akkor leülsz és feladatgyűjteményből írsz ki magadnak feladatokat.Én keveset gyakorlok külön, de megvan az ötös belőle.Persze emellett órán próbálj "úgy csinálni" mintha érdekelne a téma.Illetve érdekeljen is

Ez lenne a másik tanácsom...ÓRÁN MINDIG FIGYELJ ODA..és ha kell ha nem jegyzetelj...Próbálj meg minél szorgalmasabb lenni mindenből.

"Magolós" tárgyakat szerintem a legnehezebb tanulni, főleg ha reálos beállítottságú vagy, sokat olvass a témával kapcsolatban, illetve pl.: történelem/irodalomból jegyzeteld ki otthon a legfontosabb dolgokat, amit nézegess egésznap amíg megjegyzed, amiből a felelés/dolgozat nagy részét később jól összehozhatod.

Ha reálosabb beállítottságú vagy akkor azt a legkönnyebb megtanulni, leülsz megtanulni/megérteni a szabályt, és a gyakorlati részét már később jobban megérted.

Van sok dolog amit használok tanuláshoz, de most ezek jutottak eszembe...

Sok sikert a tanuláshoz..és ha lenne kérdésed írj :)

2009. máj. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

humánoknál mindent jegyzetelek

reáloknál mivel fizika szakos vagyok, inkább megértem, utána esetleg jegyzetek

2009. máj. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!