Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretném hogy majd jobban...

Agyblokkoló kérdése:

Szeretném hogy majd jobban menjen az iskola mert sajnos lassan itt van. Milyen bevált és nem több órákat igénybe vevő módszereket tudtok?

Figyelt kérdés
Én nekem nagyon rossz a memóriám.A tankönyvekben meg rengeteg felesleges oldal van mit dolgozatban tuti nem fognak kérni.Puskázni szervezetben szoktunk megbízható barátaimmal.Ha egyedül akkor meg a zsebkendőkre írom rá de többre és minden dolgozatnál fújjkodom szinte az órom.De ha várratlan dolgozat akkor meg ugyis engedik hogy a tankönyv a padon legyen de akkor nem nyíthatjuk ki én egy ceruzát rakok az oldalra és ha nem figyel senki akkor kinyítom.

2012. aug. 16. 10:30
 1/2 anonim válasza:

Fejleszd a memóriád, tanulj meg tanulni. A puskázás hosszútávon nem megoldás semmire. Ajánlom figyelmedbe a Hermann Ebbinghaus féle felejtés görbét. Itt van némi segítség az elinduláshoz:

[link]

[link]

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gondolom szoktatok órán írni vázlatot. Sokszor már ez elég, ha normálisan össze tudod foglalni mondatokba. Vagy ha nem, akkor a könyvből a fontosabb kifejezéseket, 1-1 mondatot emelj ki és ezekre koncentrálj. Nem tudom hányadikos vagy, de legalább a magyar, matek, töri, idegennyelv tantárgyakból ne puskázz, mert azért ezek fontosak.
2012. aug. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!