Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hová/kihez kell fordulni, ha...

Blackstream kérdése:

Hová/kihez kell fordulni, ha panaszt szeretnék tenni egy iskolára?

Figyelt kérdés

2015. márc. 24. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen panasz? Ha szabad tudni.
2015. márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát nem is tudom hol kezdjem..

Már leérettségiztem, most egy OKJ-s szakmát szeretnék szerezni. 2 éves, 1 jó hónap van már csak hátra a vizsgáig. Van egy tanár, akinek tulajdonképpen nincs is tanári képesítése. Tavaly marketinget "tanított". Alig tudok valamit a marketingről (jóformán semmit), viszont a tanár magánéletéről annál többet. Előszeretettel nevetgéli végig az órákat a kedves nyalógépeivel, kibeszéli az ismerősei magánéletét. Egyfolytában a szex nála a téma.... Nem rendeltették meg velünk a marketing könyveket, mert azt mondták nem nagyon vennénk hasznát. Azoknak azért volt, akik ezelőtt kereskedelmi szakra jártak. A dolgozatokra úgy készültünk fel, hogy előre megbeszéltük a kérdéseket, válaszokat. Csakhogy ez nem minden kérdésre vonatkozott. Volt olyan, hogy a fogalmakat kellett összepárosítani a kifejtéssel. Gőzöm nem volt az egészről, végig tippeltem vagy 10-12 kérdést.. Nyilván ha legalább a fogalmakat megemlítette volna, utána néztem volna, hogy feltudjak készülni. Órai vázlat 1-2 sor(!) volt egésznap, holott vagy 3-4 óránk volt vele aznap. Elbeszélgette az időt.. Idén is tanítana. Évelején még jegyzeteltem a füzetembe miről van szó (ez persze közel sem a tananyag volt :) ) Volt hogy divattanácsokat olvasott fel, mert úgy vette észre, nem érdekel minket a tananyag! Mostanában tételekből feleltet, egy tételt nyomunk már vagy 2 hónapja. Itt is beszélget. Van hogy a felelő szavába vágva nevetgél a "kedvenckéivel". Aki 1-est kap, annak csak ennyit mond röhögve, vállát vonogatva hogy "hm, nem én vizsgázok.."

Aztán ott van osztályfőnököm. Januárban volt egy "szakma sztárja" verseny. Az egyik oszt. társamat rákényszerítették erre a versenyre, ő egyáltalán nem akart menni. (Ofőnek is ugyanazok nyalnak mint a marketinges tanárnak. Neki is a kedvencei, nyilvánvaló. 3 lányról van szó) A verseny napján, nem sokkal a kezdés előtt, ofő pár embernek -köztük a 3 kedvencnek is- küldött e-mailt a megoldásokkal. Mikor a versenynek vége lett, felhívatott a tanáriba mindenkit, aki részt vett, majd közölte, hogy csak az maradjon, akinek küldött e-mailt, a többiek menjenek haza. (én nem vettem részt a versenyen, ezt attól tudom, akire ráerőltették ezt az egészet.)

Van még egy TÁMOP-os tanfolyamunk. Most indult decemberben. Ez +200 órát jelent a rendes tanmenet mellett. Nagyon szigorúan veszik (akik ezt kitalálták). Minden szerdán és csütörtökön van ez a tanfolyam, 6 órát jelent. Semmivel sem másabb, nem tanulunk többet, semmi extra. Minden ilyen nap elején és végén alá kell írnunk egy jelenléti ívet. Nagyon keveset hiányozhatnánk, összesen a plusz órák 10%-át. Össze-vissza íratják alá a papírokat. Most szerdán pl egy lapot sem láttunk, ma íratták alá a tegnapit,a mait és a jövőhetit. Volt már nem egyszer, hogy előre aláírattak 6(!) lapot az aznapin kívül, ha netán vki(k) nem lennének aznap iskolában, meglegyen az aláírása, ne legyen probléma. De vajon ha tudnának erről a "kis" csalásról a Budapesti Kereskedelmi és Ipar Kamaránál, akkor is pénzelnék tovább az iskolát?? Ebből egy rakat pénz folyik be nekik, egy emberre jut vagy 150-200ezer forint. Jó hogy fontos nekik... Ha megbukunk, fizethetünk. Aláiratták velünk ezt. szerződést, amit nem is lettünk volna kötelesek aláírni, és ezt csak akkor közölték, amikor már mindenkitől megvolt.. Ha nem írtuk volna alá, idézem ezt mondta az iskolatitkár: "azt senkinek nem ajánlom!" Be kellett volna akkor is járnunk, csak nem vizsgáztunk volna belőle. tehát, ha nem sikerülne volna a vizsga, nem kellene fizetnünk. A szerződésben nincs feltüntetve, hogy mennyit kéne fizetni, ha nem vizsgázunk le, csak hogy kell.

Na. Dióhéjban ennyi :)

Tavaly is kivoltam ezekre akadva, de naivan bíztam abban, hogy ebben az évben máshogy lesz, biztos a tanárok is komolyabban veszik majd az egészet, mivel ebben az évben vizsgázunk. Hát tévedtem... Hatalmasat tévedtem.

2015. márc. 26. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!