Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem megy a tanulás 18 évesen...

Nem megy a tanulás 18 évesen (sem). Kihez tudnék fordulni?

Figyelt kérdés

tanulási nehézségekkel küzdök, amit úgy érzek egyedül nem bírom leküzdeni. egyenlőre azt sem tudom,kihez tudnék fordulni.

már az általános iskolában is gyötrelmes nehézségeket okozott, annak ellenére,hogy mindig is vágytam a tudásra.

most itt vagyok 18 éves és többször buktam és nagykorúságom betöltésével nem is tudtam folytatni szeretett iskolám. nagyon el vagyok keseredve emiatt, de most egy jóval könnyebb suliban kezdtem idén szeptemberben. sajnos hiába könnyebb a gondok megmaradtak ugyan úgy.

nem járok bulizni, nincsenek barátaim se, nem vagyok züllött sem. minden napom a tanulás miatti szenvedésről szól, folyton sírok és teljesen kétségbe vagyok esve, mert nem látom innen a kiutat.

nem érzem magam fogyatékosnak, de már kezdem tényleg elhinni hogy valami baj van az agyammal.

kérdéem az lenne,hogy 18 évesen kihez tudnék fordulni a segítség érdekében?



2014. okt. 22. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz mindenképp menj el, mert jó lenne kideríteni, hogy mi okozza nálad ezt a problémát. De már hamarabb is mehettél volna.

De egyébként mit jelent ez, hogy tanulási nehézségekkel küzdesz? Nem tudsz koncentrálni, nem marad meg az anyag, nem érted, stb.?

2014. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akár az iskolapszichológushoz, nevelési tanácsadóhoz (azt hiszem, most pedagógiai szakszolgálatnak nevezik), ők kéznél vannak. Miből buktál?
2014. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

ez egyszerű:

figyelem zavarod van

2014. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!