Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME vagy ELTE? Melyiket...

BME vagy ELTE? Melyiket kellene választanom?

Figyelt kérdés
BME mérnök infó, ELTE programtervezői. Melyik érné meg jobban? Mérnökinfón megkapom ugyanazt a tudást amit a programtervezőin? Megér annyit a BME neve hogy oda járjak? Vagy az hogy az ELTE-n sokkal több csaj van? Szerintetek melyiket kellene választanom? 20/f

2015. ápr. 1. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ELTE-n általában több csaj van, de az infó karon nem. Barátaim mesélték, hogy gólyatáborban 30-60 fiúra jutott 1-4 lány. Persze egy épületben vannak a TTK-sokkal, ahol azért a fele lány. A többiről sajnos nem tudok nyilatkozni.
2015. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ELTE-n tanulok, szerintem ne ezt válaszd. Nagyon komolytalannak és kevésnek érzem a programozást. Vannak jó tanárok, akik lelkiismeretesen leadják az anyagot és valóban nagy tudással rendelkeznek, de sajnos nagyon sok béna van nálunk.

Emellett iszonyatosan kemény a matek, maga a gyakorlat -annyira- nem vészes, viszont az analízis vizsgák néha eléggé brutálisak szoktak lenni. Megesik, h az oktatók nem fogadják el az előző félévben más oktató által leadott anyagot, az is előfordul, hogy az oktató által kiadott jegyzet, tétel kidolgozás hibás (nem is kicsit).


Emellett megjegyzem, hogy volt nálunk olyan is, hogy egy évfolyamtársam egy olyan, számára kötelező gyakorlatnak volt az oktatója, amit még el sem végzett. De, hogy ebből ne legyen gondja, felvehette saját magánál.

2015. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én BME-VIK-en vagyok másodéves villamosmérnök.


Szerintem attól is függ, hogy mi érdekel inkább. Az ELTÉ-n ezt a szakot korábban programtervező matematikusnak hívták, és a hozzáállás nem változott sokat. Gyakorlatilag az egész képzés matekból áll, és van mellette valamennyi programozás. A BME mérnökinfón is rengeteg matek van, viszont itt inkább ilyen hardveres tárgyak vannak a matek és a programozás mellett, és van 2 félév fizika is.


Ha "csak" a tárgyakat szeretnéd teljesíteni akkor kb. tökmindegy, mindegyik csak egy papírt fog adni. Ha pedig a szakma érdekel, akkor nagyrészt úgyis önszorgalomból fogod a lényeget megtanulni.

2015. ápr. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!