Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes elkezdeni...

Szerintetek érdemes elkezdeni 23 évesen biológiát tanulni?

Figyelt kérdés

Korábban gimnáziumba jártam, ahol a biológia és kémia oktatás egy nagy 0 volt. Konkrétan az egyikből nem volt tanárunk, a másiknál meg a tanár inkább a ValóVilágról beszélt mint a tananyagról. Fizika szintén siralmas volt. Egyedül matekból volt jó tanárunk a reáltárgyak közül, azt értettem és szerettem is. Ami mindig is érdekelt, az a biológia lett volna. Viszont nagyon lusta diák voltam és egy percet sem töltöttem otthon tanulással. Az érettségig 75% fölöttiek lettek, informatikából meg magyarból lett majdnem 90%.

Érettségi után kiköltöztem Angliába. Az elmúlt pár év azzal telt, hogy a nyelvet tanuljam és összeszedjem magam anyagilag. Van munkám, de nem vagyok boldog. A szívem mindig a természettudományok felé húzna. Ha tudományos múzeumban járok, átjár egy érzés, hogy nekem ezzel kéne foglalkoznom. Ha dolgozom, akkor is úgy érzem, hogy ez a típusú munka nem az én világom. Így elhatároztam, hogy újra elkezdek tanulni. Vettem egy tankönyvet ami érettségi szintű biológiát oktat és elkezdtem tanulni. Szeretnék egy jó alapot adni magamnak és a szakkifejezéseket is elsajátítani angolul. (mellette tanulom a kémiát és a fizikát is)

Szeptembertől pedig elkezdek egy tanfolyamot, mely ezeket a tantárgyakat tanítja és felkészít az egyetemre (ennek nem tudom mi a magyar megfelelője, olyan mint az érettségire felkészítő, csak ez még annál is magasabb szintre visz fel). Ez két év lenne, utána szeretném elkezdeni az egyetemet.

Ami problémát jelent, az az emberek megítélése. A szüleim szerint már nem tanulni kéne hanem gyereket vállalni, ha ismerősökkel találkozok és beszélek magamról, akkor mindig azt kérdezik vissza "te még tanulni akarsz???".

Közben látom iskolák hirdetéseit, tudományos szakoknál, ahol 18 évesekkel reklámozzák magukat. Látok versenyeket hirdető oldalakat, de mindhez középiskolás korúakat várnak.

Sokszor azt érzem, hogy már késő elkezdeni tanulni.



2015. ápr. 3. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni az ember főként saját magának tanul, legfeljebb az élet egyéb dolgai elsodorják. Érdemes.
2015. ápr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes. Én biztos nem néznélek ki. Sokan kezdik később.

Milyen szak érdekel?

2015. ápr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen még nagyon fiatal vagy, bármi lehet belőled.


"A szüleim szerint már nem tanulni kéne hanem gyereket vállalni, ha ismerősökkel találkozok és beszélek magamról, akkor mindig azt kérdezik vissza "te még tanulni akarsz???". "

Csak gratulálni tudok, főleg a szüleidnek. Az enyémek azt sem bánnák, ha életem végéig tanulnék. Persze egy bizonyos kor után már munka mellett. Szerintük maguknak tanulok és minél több mindent, annál jobbak az esélyeim a munkaerőpiacon. Egyébként én 26 éves vagyok, de gyerekről hallani sem akarok. Eszem ágában sincs csak azért szülni, hogy legyen, mert abban a korban vagyok. Ja, és én most kezdtem el egy tanfolyamra járni. Kicsit sem érdekelt, hogy ki mit szól hozzá. Arról már nem is beszélve, hogy én vagyok az egyik legfiatalabb, a többi 40 körüli, de van 60 év fölötti is 2-3.

Aki ellenzi vagy furcsállja, hogy valaki érettségi után is tanul, az az adott illetőt minősíti.

2015. ápr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem késő!

Viszont talán könnyebb lenne magyarul és érdekesebb.

És azt már látod,hogy mit szeretnél aztán csinálni?

2015. ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mindenképpen érdemes.Barátőm, 50 évesen most érettségizik, nővér szeretne lenni eddig boltos volt.Még kb 12-15 évet kell dolgoznia, és sohasem késő. Gyermekkori álmát valósítja meg.
2015. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!