Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én érzem teljesen reményt...

Csak én érzem teljesen reménytelennek az érettségi teljesítését?

Figyelt kérdés

Egyszerűen akármelyik tárgyhoz nyúlok, úgy érzem, segghülye vagyok, és hiába próbáltam tanulni az évek során, egyszerűen minden kiszállt az agyamból.

4 tantárgyam van, az alap töri, magyar és matek, valamint emelt biosz.

Töriből egyszerűen nem látom át az egészet, hogy el tudjam helyezni pl. XIV. Lajost, hogy most melyik országhoz is kapcsolódik egyáltalán, kb. melyik században is élt stb. A középkorról még emlékfoszlányaim sincsenek, egyszerűen minden egyes század ugyanolyannak tűnik nekem, háborúk, háborúk, háborúk...

Magyart még úgy-ahogy meg fogom tudni csinálni, bár az utóbbi hetekben kiderült, hogy éles helyzetben a fogalmazás sem megy olyan jól...

Matekból túlzás nélkül kijelenthetem, hogy síkhülye vagyok, az elmúlt 4 évet végig 3-asokkal vegetáltam végig, most sem jósolok magamnak jobb eredményt.

Bioszt azt szeretem, mégsem megy most a tananyag bessegelése, nem tudok koncentrálni.

Egyszerűen teljesen reménytelennek látom a helyzetet, és nem tudom, mások hogy csinálták, mert ha én ránézek pl. egy előző évi töri feladatlapra, kis híján sírva fakadok, és már tervezgetem, hogy melyik McDonaldba fogok dolgozni szeptembertől. :'(


2015. ápr. 5. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, az érettségi egy vicc, ha nem tudnál rajta átmenni, nem is lennél iskolás, mert már általánosban kibuktál volna. Az emelt biológiára feküdj rá, mert az húzósabb lesz, de a középszintűeket mindenki meg tudja csinálni. Minél inkább félsz tőle, és minél inkább lebecsülöd magadat, annál rosszabb eredményt fogsz elérni CSAK azért, mert kishitű vagy.
2015. ápr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

gyakorolj. gondolom a biosz és a matek kell majd a továbbtanulásodhoz? vagy biosz töri?

ezek szoktak kombinálva lenni.

ha a matek, akkor mindenképpen gyakorolj! minden nap nézz át valami témát. még most van esélyed, bár ha 4 évig 3as voltál akkor is egy négyest össze tudnál kaparni. főleg a függvénytábla kell, a számológép helyes alkalmazása. van 1-2 feladat ahol kell hogy legyen saját tudás, vagy egyenlet felírása stb. de szerintem megoldható minimum négyesre, ha most utolsó hónapban ráfekszel.

biosznál meg nincs mese, ha emeltre jelentkeztél tudnod kell mindent. esszéírás akár a legkisebb hülyeségből is lehet. úgy értem volt már rá példa, hogy úgy voltak vele a diákok, hogy az csak egy féloldalas anyag ,úgyse kell, nem lehet benne. és közben ott volt esszénél.

nézegess sok ábrát is, szokjad a tankönyven kívülieket is


magyarból majd valamit össze kamuzol, de legalább a szövegalkotási sémát jegyezd meg

törin meg gondolom főleg az atlaszra hagyatkozol majd. az előny, hogy a szóbelivel elég jól fel lehet húznod majd

2015. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!