Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség! 9. -es vagyok...

Segítség! 9. -es vagyok (másodszorra mert kéttanon vagyok) de a lényeg, hogy Debrecenbe szeretnék menni orvosira. Ugye ehhez szükséges sikeres emelt biológia és kémia érettségi. ?

Figyelt kérdés

Miből lenne érdemes tanulnom? Ez a könyv a bioszhoz jó? [link]

vagy mit kéne még megvennem? Bioszból szerencsére egy másik suliba fogadnak fakultáción így az valamennyire segít, de tudom, hogy magán órákat is kell majd vennem. Kérlek titeket, hogy segítsetek...orvostanhallgatók figyelem



2015. ápr. 4. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Sztem busszal érdemes menni:)

a 2-es járat am is jár mindennap és sétálni se kell sokat:)

2015. ápr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 petizacc válasza:
64%

Ilyen egyszerű ember akar orvossá válni úgy, hogy még a kérdését se tudja megfelelően kategorizálni?


Isten irgalmazz!

2015. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves petizacc!

Nem értem miért nem megfelelő a kategória (csak szólok azért ezt választottam, mivel több hasonló kérdés is ilyen kategóriába van) De a lényeg: nem tudom, hogy hány éves vagy...nem is ez a lényeg, de elég szomorú, hogy a kérdés értelmezésével is probléma van. Egy alap kérdéshez kértem segítséget olyanoktól, akik értenek hozzá....ja hogy te nem..értem. Jó olvasi, hogy egyből leszólsz, csak tudod az a vicces, hogy kiemelkedő tanulmányi és sportteljesítményeimmel a háttérbe nem engem kéne leszólnod "Isten irgalmazz" szép estét :)

2015. ápr. 5. 23:54
 4/8 petizacc válasza:
87%

Persze, úgy már könnyű magyarázni, ha az adminok átrakták a kérdésed a megfelelő kategóriába! Közlekedés témakörben meg nem tudom, hogy hány közoktatással kapcsolatos kérdést láttál eddig, mert én még egyet se, pedig néhány éve már rendszeresen böngészem a kategórián belüli kérdéseket!

Eleve miből gondolod, hogy a közlekedés témakör orvostanhallgatókkal van tele?! A kiemelkedő eredményeid meg nem értem hogyan jönnek ide?! Ebből azt a következtetést lehet levonni, hogy ma már a kitűnő tanulók sem képesek egy ilyen egyszerű feladatot megoldani.

Bevallom, hogy fingom nincs, hogy neked milyen választott érettségire van szükséged, de ahogy elnézem másnak se volt. Az, hogy nem tetszett, hogy valaki ezt leírta nem az én bajom. Ezek után lehet lepontozni, vagy tovább vergődni.

2015. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
petizacc ne haragudj meg de egy vicc vagy és az is poén amit művelsz:D nem megy az olvasás? elég nagy probléma ugyanis a kezdetektől a közoktatás témakörben van a kérdésem. De gyere ide emberkedni ahelyett, hogy segítenél, tényleg jó ötlet...és csodálkozunk, hogy ott tart ez az ország ahol...segítség helyett egyből letámadsz, pedig te nézted félre. Máskor érdemes többször elolvasni a kérdést mielőtt válaszolgatsz :)
2015. ápr. 6. 20:58
 6/8 Bellabás V. Levente ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ne foglalkozz az okoskodó, kákán is csomót kereső emberekkel: egyik "füleden" be, a másikon ki! :-)


Úgy tudom, hogy a fenti két tárgyból kell emeltet tenni (talán még a fizikát is lehet választani), de ez most nem annyira lényeges, hiszen még három év van az érettségidig és ezalatt még változhat a szabályozás. Inkább arra kellene helyezned a hangsúlyt, hogy milyen természettudományi területeket kell tanulmányoznod, hogy a sikeres felvételi után se érjen meglepetés! Pontosabban, a fizikával, matematikával (ez a fizika alapja) is legyél jó viszonyban, hiszen az első évfolyamban biofizika nevű tárgyatok is lesz, ami összetett és nehéz tárgy, uis a fizika rendkívül szerteágazó területeiről veszi anyagát alkalmazói szinten és éppen ez a forma a nehézsége, amennyiben az egyes anyagrészek nincsenek fizikailag felépítve, hanem csak legtöbbször egymás utáni képletek tömege az alkalmazásokkal, és nem látható, hogy az adott összefüggés honnan, milyen logikai lánc részeként került oda.

Ezt tapasztalatból tudom, mert volt egyetemista tanítványom biofizikából, aki vért izzadott, mert gyenge matematikai, fizikai alapokkal rendelkezett.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert és kitartást kívánok az előtted álló életúthoz.

Ui.: A felkészülésben nagyobb hangsúlyt helyezz a feladatmegoldásra!

2015. ápr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tisztelt Bellabás V. Levente!

Nagyon szépen köszönöm a segítségét, jó látni, hogy vannak itt még az oldalon akik megértik a kérdést és akiket tényleg jó szándék vezérel. Szerencsére a matematikával nincsen problémám, viszont az iskolámban sajnos nincs tisztességes fizika oktatás, így mindent, ami fontos magamnak tanulok. Köszönöm jó kívánságait! Szép estét!

2015. ápr. 14. 22:14
 8/8 anonim válasza:

Én most vagyok másodéves az orvosin.

Sajnos az előttem szólók igazat mondtak. Többletpontot nem lehet vinni és erős középsuli vagy profi magántanár nélkül kevés az esély megírni a 80-90%-os emelt szintűket, persze nem lehetetlen, de hidd el nem ez az általános. Én nagyon önfejű voltam a tanulásban, ezért sajnos csak másodszorra jutottam be... :/

Ha gondolod írj nyugodtan privátban, minden kérdésedre szívesen válaszolok, ha tudok. :)

2015. máj. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!