Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak fizikát?

Hogyan tanuljak fizikát?

Figyelt kérdés
Mindig amikor leülök tanulni elfáradok,leesek a székről,és kb 2 óra múlva kelek fel(pedig előtte nem vagyok fáradt).És nem tudom megtanulni.Pedig matekból,és az összes többi tantárgyból is 4-es 5-öseim vannak kevés tanulással,de a fizikát egyszerűen nem tudom megtanulni(pedig órákat tanulok,és tanárhoz is járok)és mindig a bukás szélén vagyok.

2015. ápr. 8. 23:00
 1/5 anonim válasza:
Próbálj máshol tanulni, vagy mindig csak keveset tanulj egyszerre és tarts közben szünetet, amikor mozogsz. Nekem legalábbis ez vált be.
2015. ápr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Érdekel is amúgy? Mert ha nem, akkor az miatt van. Ha nem érdekel, sosem fogod tudni megtanulni... ha a jegyeid miatt "kell" akkor írd meg egy dalban a megtanulandó alapadatokat, úgy meg fog ragadni (érteni ugyanúgy nem fogod, de nem buksz meg).
2015. ápr. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha angolul rákeresel, hogy hogyan tanulási tippek akkor biztosan sok használható ötletet fogsz találni. Én a következőket javaslom, ne úgy állj hozzá a dologhoz, hogy nem tudod, nem értesz hozzá, vagy nem arra tervezték az agyad. Esetleg próbálj intenzíven de rövid intervallumokban tanulni, amiknek a végén megjutalmazod magad, a 30 perc végén gondold át amit olvastál, esetleg írd le egy füzetbe. Olvasd át a tananyagot lefekvés előtt, ez az ami még nagyon hasznosnak tartanak. Esetleg szerezz be jobb fizika könyvet.
2015. ápr. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
dér-radnai példatár jó, mert fogja a kezed
2015. ápr. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld megérteni a gondolati lényeget. Ez persze csak akkor lesz teljes, ha feladatokat oldasz meg, és a közben felmerült kérdéseket teszed fel másoknak, pl. a magántanárnak.
2015. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!