Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy, aki csak...

Tényleg igaz, hogy, aki csak középiskolába járt abból nem lehet semmi és egész életében szenvednie kell?

Figyelt kérdés

Tényleg igaz ,hogy nem lehet jó állása? Meg ilyenek? És ,hogy egész életében szenvednie kell?

Esetleg van itt közöttetek olyan ,akinek csak középiskolája van és mégis is jó állása van stb?..



2015. ápr. 9. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem igaz.

A környezetemben jó pár olyan vállalkozót ismerek, akiknek még érettségijük sincs, de bőven van mit aprítani a tejbe. Ehhez kell egy hozzáállás és tenni akarás.

Vannak olyan diplomás ismerőseim is, akik egyik napról a másikra tengődnek.


Persze a tanulás nagyon fontos, de semmire nem garancia, csak lehetőség.

2015. ápr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak azokra érvényes akik életképtelenek!


Ez olyan téveszme, hogy aki naponta 3-szor mos fogat annak nem lesznek rossz fogai.


Vagy aki egészségesen él, nem fog rákban meghalni.


Akinek van jogosítványa az tud vezetni.


Ezek mind átlagos statisztikai adatok.


Akinek magasabb a végzettsége, ELMÉLETILEG jobbak a lehetőségei, de diplomával is lehetsz hajléktalan.


Nekem pl. félbe kellett hagynom az egyetemet anyagiak miatt. Ergo nincs diplomám, tehát "csak" érettségivel rendelkezem.


De jól menő vállalkozásom van, folyamatosan "képzem tovább" magam, nyitott vagyok mindenre.


És senki, nem nyomott be sehová, nem segített, minden amit magamnak tudhatok azt saját magamnak köszönhetem, úgy hogy a nulláról indultam.


Kitartás, szorgalom, leleményesség, adott helyzetben alázat, magabiztosság, kérdése az egész.


Ha tudsz tényleg nélkülözni, hogy valamit megvalósíts, akkor bármire képes vagy, függetlenül, hogy milyen papírt lobogtatsz.

2015. ápr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Igazan jo allasa nem lehet, mert a jo allasokhoz diploma kell es nem is mindegy hogy milyen.


Hogy egesz eleteben szenvednie kell-e? Nem feltetlenul, itt atlagokrol, valoszinusegekrol beszelunk.

Amint fentebb irtak, lehetsz peldaul vallalkozo, akinek jol meno cege van, en is ismerek tobb ilyet is. De ehhez azert tehetseg is kell.


De nagy altalanossagban igaz, hogy jobban boldogul az akinek felsofoku vegzettsege van.

2015. ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Nem igaz. Pl. Szíjjártó haverjai is csak érettségit tettek le az asztalra, mégis magas pozícióban vannak.

Egyébként egyik barátnőmnek csak érettségije van és mégis elég jó pénzt kap (nettó 160). A diploma nem minden, főleg ha büfé szakos. Különösen, ha nem mered kinyitni a szádat és lerí rólad, hogy határozatlan, félénk ember vagy, aki nem mer csapatban dolgozni. Egyébként sok ápolónak is csak középiskolai végezettsége van. Én nem nevezném őket senkinek. Főleg amelyik kiment külföldre nettó 2000 euróért.

2015. ápr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Namost ha jo allasokrol beszelunk, akkor a 160 netto az nagyon gyenge fizetes.


Havi egy millio bruttot mar jonak mondanek.


Az apolonok kulfoldon sem keresnek 2000 eurot, legalabbis Nemetorszagban nem.

2015. ápr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem meg naivak vagytok.
2018. okt. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!