Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gépészmérnöki szak milyen?...

A gépészmérnöki szak milyen? Mit várhatok tőle? A gépészmérnökök milyen munkát végeznek? Jól megfizetik őket?

Figyelt kérdés
Gépészmérnökök vagy egyetemisták válaszát Megköszönném mivel egyetlen ismerősöm sincs aki ebben a témában tájékoztatást tudna adni,a neten pedig nem nagyon találtam használható információkat. Személyes véleményt is nagyra értékelném ehhez a témához kapcsolódóan. Válaszokat előre is köszönöm!

2015. ápr. 10. 14:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
67%

Nagyon nem mindegy, hol szeretnél tanulni, és utána melyik városban akarsz elhelyezkedni. 3 gépészmérnök ismerősöm van, ebből 2-en BME-n, az egyikük Miskolcon végzett. Miskolci ismerősöm nem talált még végzettségnek megfelelő munkát. BME-s ismerősöm 5 éves szakmai tapasztalat után most project vezető (sajnos nem tudom mit jelent ez, gondolom utána lehet nézni :D) 250-300 között van a fizetése. Másik ismerősöm alkalmi munkákból él, műszaki rajzokat csinál otthon cégeknek, napi átlag 3 óra munkából simán fizeti a bpi albérletet, és rendszeresen eljár szórakozni (nem túl olcsó helyekre).

Nem tudom valamit segítettem-e, én elég messze állok a témától, ennyit láttam magam körül. :)

2015. ápr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) Én igazából a BME-re szeretnék menni elsősorban!
2015. ápr. 10. 14:45
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

irtó nehéz, rengeteget lehet csúszni


első félévben már érdemes úgy odamenni, hogy az anal1 anyagát már tudja, mert fizikán és ált géptanonúgy veszik, hogy ezt már biztos tudják kollégák, és lazán deriválgatnak integrálgatnak világba

második félévben bejön a mérnök kedvenc időtöltése az állandó korszerűtlen papírra tervezés, nem véletlenül van az a vicc mostanában, hogy ha a könnycsepjeim elmaszatolják a rajzot mennyire veszik komolyan

ha még unatkoznál esetleg kikapsz mik-makra egy előadót aki még komolyan is veszi


na akkor 13-14. héten már tényleg csak kettőt kell aludni karácsonyig

2015. ápr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon tág fogalom ez, szerintem a gépészmérnök mint képzettség és mint foglalkozás is egy gyűjtőfogalom, ezen belül lehetsz tervező, minőségügyis, szakrajzoló, gyártástámogató, logisztikus, stb. És még iparáganként is teljesen különböző vállfajok vannak, pl gyógyszeripar, elektronika, autóipar(legjellemzőbb Mo-n), agrár, épületgépészet.

Én részben azért lettem, mert "tuti" állás, és fizetségben nem a legrosszabb.


Szerintem egyébként a karbantartó mérnökök többet keresnek, és a vegyiparban is többet lehet az átlagnál. De ez annyi mindentől függ hogy hajaj. Cég, földrajz, tapasztalat.

2015. ápr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. ápr. 10. 17:44
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Hát kérlek szépen én a 4. évemet húzom itt a BME-n gépészkarosként. Annyit lehetne mesélni amire a világ összes karaktere sem elég. Ezt a "tudjál deriválni meg integrálni mert már első félévben úgy veszik h tudod" marhaságot most felejtsd el. Matek A1 tárgy keretein kívül nem fogsz se deriválni se integrálni az első félévben. Az előadók időnként fognak a táblán, hogy értelmet nyerjen a levezetés de nem fogják visszakérni (sőt hozzáteszik h majd ha megtanultok deriválni akkor rájöttök h ez tényleg így van stb.). (nem is kérhetnék vissza mert tanmenet szerint még nem tudtok deriválni). Papírra rajzolni valószínűleg csak a második félévben fogsz mert később már csak opcionális lehetőségként van (lehet majd 3D-s modellező progikkal rajzokat készíteni). Abba meg h mennyi ága van a gépészmérnöki szakmának inkább bele se kezdek mert soha nem végzek. A lényeg h ha úgy érzed h szeretnél vmi ilyesmivel foglalkozni akkor biztos meg fogod találni a kedvedre való irányt. Elvégezni a BME-t nehéz, az előírt 7 félév alatt meg egyenesen hardcore (de messze nem lehetetlen), de garantálom h ha végigviszed kevesebb mint fél év alatt találsz munkát és olyan fizuval, hogy megnyalod mind a 10 ujjad. A BME-n van az ország legjobb gépészmérnöki képzése és ezt a hozzáértő cégek is pontosan tudják. Erről beszéltem, még érintőlegesen is alig beszéltem de már milyen hosszú lett a válasz :D
2015. ápr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
nem analból kellett deriválni, hanem géptanból, azthiszem gyorsulás kapcsán, de megkereshetem a jegyzetet ha gondolod
2015. ápr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Te véletlenül nem villanykaros vagy? Mert még nem hallottam gépészt aki anal1-nek hívta volna a matek A1-et meg nekünk nincs is (ált) géptan tárgyunk.
2015. ápr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat Parafadugó! :) Nagyon sokat segítettél! :) Végre volt valaki aki tudott segíteni! :)
2015. ápr. 10. 21:21
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Parafadugó! Én ugyan nem a villanykarosnak feltételezett kollega vagyok, de itt meg kell említenem, hogy ami régen általános géptan néven ment, azt most gépészmérnöki alapismeretek néven (vagy egyszerűen csak GMA) oktatják, így valószínű ezen a nevén, már jobban ismerős, ill. a másik tisztelt kollega is erre gondolhatott.


Amúgy a kérdezőnek is, hogy mondjak valamit érdemben:

Teljesen igaz, amit eddig írtak a BME gépészmérnöki-ről, itt keményen meg kell küzdened mindenért. Nemcsak vizsgaidőszakban, szorgalmi időszakban is. Laborok, jegyzőkönyvek, beugrók, házifeladatok, stb.


Ja és analízisből tényleg jól kell tudni az alapdolgokat, sokan szenvednek attól, ha hiányosak az alapok.

Ha első félévben gma-ból nem is, de második félévben szilárdságtanból, aztán utána meg sok más tárgyból kell majd integrálni, deriválni, ill. differenciálegyenletet megoldani.

2015. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!