Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mégse akarok érettségizni, de...

Mégse akarok érettségizni, de egyáltalán nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Utálok bármit is csinálni,nem szeretek semmi olyat csinálni ami muszáj. Egésznap csak tv-znék,gépeznék ennék ha mást kell csinálnom ideges leszek és nem tudok aludni napokig. Miért? Mit tegyek? :'(
2015. ápr. 10. 18:45
1 2
 1/12 anonim válasza:
58%
Konnyu eleted es elvagy kenyeztetve es keress orvost, de gyorsan.
2015. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez normál a te korodban, nem csak te érzed ezt, hanem még millió ennyi idös gyerek.

A hormonjaid a magasban, az energiád a béka feneke alatt. Mo-n még a fiatalok helyzete elég kilátástalan nem tudod, hogy mit is tudnál csinálni érettségi után. Mi lesz veled egy év múlva? Ezek mind mélyen aggasztanak téged. Nincsen egy terved, egyelképezelésed, hogy miben vagy jó, mi lenne a legjobb a középiskola után. Mindenhonnan csak azt hallod, ha egy x munkát kitanul azzal nem lehet pénzt keresni, azt és ezt sem érdemes csinálni, mert nem fizetik meg. Te meg ott vagy, hogy bizony olyat akarsz csinálni amivel lehet pénzt keresni.


Ami nagyon fontos lenne most, hogy meglásd magadban, hogy mi is az amihez kedved lenne, amihez értesz, ami te vagy, amiben eltudod magadat képzelni. Ez energiát adna neked, és könnyen leéretségiznél.

2015. ápr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már megvan az alap érettségim nem ezzel van a gond és egyébként sem élünk jól csak szeretem ezt a kényelmes nyugodt életmódot,annyi stressz ért hogy most jól esik a csend és a nyugalom. amúgy ami érdekel azokkal nem lehet jól keresni és ez itt a baj :( kutató szeretnék lenni,neurobiológus,alváskutató,pszichológus ilyesmi. gondolkoztam az orvosin is,de félek hogy képtelen vagyok rá,meg kiégtem teljesen és ilyen hozzáállással nem lehet gyógyítani,nem keresnek sokat és 10 év elvégezni a szakorvosi vizsgával együtt. Gyógyszerészetin gondolkoztam,de ott meg a matektól félek meg hogy a gyógyszertárak csak a pénzért adnak el gyógyszert,semmi kedvem másoknak kárt okozni. Fogorvosi is jó út,de a fogászat se biztos hogy érdekel. Csak megérzéseim vannak,de konkrétan fogalmam sincs és ott tartok,hogy nem akarok semmit csinálni. Vagy nehéz,vagy nem lehet vele keresni vagy nem tetszik. Szégyellem magam,de attól még nem haladok előre...talán soha nem is fogok :( meg olyanok járnak a fejembe,hogy ha már elvégzek egy nehéz egyetemet akkor mehetnék orvosnak is,de ha belekezdek az zavar hogy kevés lesz a fizetésem és későn lesz családom. Semmi se jó nekem!!! :( Mi bajom van,mit lehet ezzel kezdeni?
2015. ápr. 10. 19:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Mit csinálj? Érettségizz le! Nem hiszem el, hogy van olyan aki az érettségi előtt áll és ennyire nincs realitás érzéke. Mit akarsz te 8 általánossal? A gazdag nyugati országokban is egy nagy nulla lennél végzettség nélkül. Lehetőségekhez mérten csinálj egy érettségit, aztán egy értelmesebb OKJ/technikusi képzés/egyetem.
2015. ápr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Olvasd el légyszi hogy mit írtam.
2015. ápr. 10. 19:07
 6/12 anonim ***** válasza:

"kutató szeretnék lenni, neurobiológus, alváskutató, pszichológus ilyesmi."


Nem akarlak megbántani, de reálisabb célokat tűzz ki magad elé. Aki ennyire lusta és motiválatlan, az nem fog 5-15 évig tanulni, olyasmit is, ami esetleg annyira nem releváns a számára. Kutatónak lenni azt jelenti, hogy képben kell lenni a legfrissebb szakirodalommal, követni kell a tudományág változásait, újdonságait, tehát nincsen pihenés, nincsen láblógatás, minimum nyugdíjas korodig tanulni fogsz. A kutatás sem olyan, hogy elkezded, és pár nap múlva hasznos, kézzel fogható eredménye van. Többnyire inkább évekig semmi sem történik, és aztán vagy találsz valamit a többéves kutatásoddal, vagy nem. És általában inkább nem, ritkán jön össze az áttörés, a tudományos haszon.

A pszichológiáról tudnék részletesebben nyilatkozni, de inkább csak annyit mondok, ilyen hozzáállással takarítani sem mehetnél semmilyen egyetemre.

2015. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen,de akkor mégis mit tegyek? Eddig motivált voltam az élet legtöbb területén,de mostanra semmi se érdekel és nem bírok el több kudarcot. Honnan tudhatnám mi való nekem? Mostmár jelentkeztem a biosz-kémia emeltre muszáj elmennem...nem? Vagy mi legyen?
2015. ápr. 10. 19:21
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem muszáj elmenned, viszont akkor bukod a pénzedet. Bár ha nem tanulsz rájuk és úgy mész el megbukni, akkor is bukod a pénzedet lényegében. Azért ilyen fiatalon ennyire motiválatlannak lenni nagyon nagy probléma, hiszen mi lesz veled pár év múlva, amikor még többet kellene tanulni, és már esetleg dolgozni is kell? Azt is unni fogod, és inkább leülsz tv-zni?

Érdemes felkeresned egy pályaválasztási tanácsadót, esetleg egy önismereti terápiát.

2015. ápr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Már minden szron voltam,ezért is érzem magam motiválatlannak. Egyszerűen nincs megoldás a problémámra,legalábbis én nem találtam.
2015. ápr. 10. 19:30
 10/12 anonim ***** válasza:

19:03, amikor írtam a hozzászólásomat még nem volt kint az amit írtál.


Nos, ez, hogy "kutató szeretnék lenni" nem így megy ám. Ilyen alulmotiváltan pedig nem is leszel az. Hidd el, hogy az összes munka unalmas lesz pár éven belül és egy kicsit sem fog érdekelni, a kötelező rossz lesz. Gyógyszerészetin nem kell félni a matektól, jellemzően minden egyetem minden szakán az ott lévő hallgatók eléggé ferdítenek, egyáltalán nem teljesíthetetlen a matek sem ott, sem máshol. Gondolj arra, hogy évente több tízezer ember átjut rajta. Amikor én voltam a pályaválasztás előtt én is buta voltam, bevettem ezt a sok maszlagot, hogy rohadtul nehéz elvégezni mindent, a saját szakomnak is rettegve kezdtem neki, aztán hamar leesett ám, hogy ez is olyan mint a világon minden: ha tanulod és készülsz akkor érteni fogod és átmész, ha nem akkor meg nem.

2015. ápr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!