Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van pontosan a hallgatói...

Hogy van pontosan a hallgatói szerződés?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok, de csak felsőoktatási szakképzésben.

Elolvastam újra a hallgatói szerződést, de nekem zavaros. Voltam a TO-n, de még annyit sem tudtak mint én.

Ugye ha minden jól alakul, akkor jövőre befejezem a tanulmányaimat. Rögtön utána, amint lehet, már mennék ki Angliába au pair-nek. De nem tudom most hogyan is van ez a 20 éven belül le kell dolgozni dolog.

Jövőre nyugodtan kimehetek külföldre, csak 20 éven belül valamikor dolgozzak itthon 2 évet? Vagy 10 éven belül vissza kell fizetnem a támogatást? Vagy esetleg rögtön vissza kell fizetnem, mielőtt kimennék? Vagy ez most hogy van? Mert ha csak úgy mehetek ki, hogy előtte fizetek, akkor már inkább ledolgozok két évet, mert azt az x összeget honnan akasztom le hirtelen... De ha ráér visszafizetnem 10 éven belül, vagy akár csak fél év, az úgy jó lenne. Kérlek segítsetek, fontos lenne! Már most a vizsgák után elkezdenék családokat nézegetni.



2015. ápr. 15. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:
20 éven belül kell ledolgoznod azt a két évet, nyugodtan kimehetsz külföldre suli után rögtön, a lényeg, hogy ha 20 év múlva nem lesz két év itthoni melózás a hátad mögött, akkor 20 év múlva kell visszafizetned a támogatást. De ha úgy gondolod, hogy nem is fogsz itthon dolgozni egyáltalán, mert mondjuk jó lehetőséget kapsz külföldön és simán tudsz annyit félretenni, hogy meg sem kottyan a tandíj kifizetése, akkor a 20 éven belül is kifizetheted bármikor, és akkor nincsen itthoni dolgozási kötelezettséged. Én így tudom.
2015. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Remélem így van, tökéletes lenne. Köszi! :)
2015. ápr. 15. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!