Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A vesztembe rohanok, mit...

A vesztembe rohanok, mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Szóval lassan érettségi itt gyakorolgatok,tanulok. A cél a kiskori álmom az orvosi(vagy fogorvosi) lenne amiket még megjelöltem a gyógyszerészet,biológia szak mentőövként. Nem tudom egyszerűen félek, a boncolástól hogy ordibálni fognak velem a vizsgáztatók, ideggyenge leszek és fizethetek vissza több milliót mert nem fogom bírni. Félek,hogy kikészít a hullák látványa. Félek,hogy elvégzem és semmi fizetésem nem lesz vele. Egyébként a neurológia/pszichiátria érdekel és akkor van a könnyebbik út a fogászat. Még a pszichológiát is elvégezném be is jelöltem,de túlképzés van,drága a saját élmény. A gyógyszerészeten meg szintén félek,hogy elvégzem és addigra túltelített lesz a szakma. Állandóan zakatol a fejem,hogy jól döntöttem-e? Tavaly az orvosikat be se mertem jelölni,de úgy érzem más ehhez képest kudarc lenne. Rettegek a sebészettől is meg mindentől. Mit tegyek?

2015. ápr. 16. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy valami logikus. Ami az embernek a nagy álma, attól nem fél, hanem alig várja. Lehet, hogy kicsi korodban volt a nagy álmod, de nem mered elengedni. Mindenesetre a vizsgáztatók nem fognak ordítani, nem süllyednek idáig, nem is érdeklik őket a jelöltek annyira, hogy felizgassák magukat. Lehet, hogy a fogászat inkább neked való, ott csak nincs boncolás meg sebészet. De az önbizalmadat vissza kéne szerezned.
2015. ápr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

ha úgy érzed nem neked való, akkor ne válaszd.

a jó hír, hogy az orvosok egyenlőre nem túltelítettek. a gyógyszerészek is találnak munkát. ha netalán tele lesz a piac, akkor is más munkakört még betölthetsz ha elvégzed.

remélem tudod , hogy gyógyszerészetin is van patológia.

és nem csak úgy bedobnak a mélyvízbe, hanem mire addig eljutsz, már megtanultál csomó mindent róla, csak egy eszköznek fogod tekinteni, nem hiszem hogy addigra megmarad ez az úristen egy hulla dolog.

de neked kell tudni, ha nem érzed magad odavalónak akkor ne menj.

2015. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Van orvosis barátom, így egy pici betekintésem van a dologba. Ordítani nem fognak veled, a boncoláson rendszerint elájulgat vagy rosszul lesz pár ember, de senki nem úgy megy oda, hogy ilyen élményre maximálisan fel van készülve, ne aggódj! Mindenki azt mondja utólag, hogy egy idő után teljesen hidegen hagy a dolog, hozzászoksz úgymond, és már nem úgy fogsz tekinteni rájuk, mint valaha élt emberekre. Ha úgy érzed, szeretnéd, ez az álmod, és jól éreznéd magad, ha ezzel foglalkozhatnál, akkor jól döntöttél szerintem. Szerintem neked valami kapunyitási pánik vagy hasonlód van, és ezért rettent el ennyire minden, ami a jövőben esetleg várhat rád. Én a helyedben próbálnék a lehető legjobban utánanézni mindennek, orvosisoktól kérdezni a témában, hogy ők hogyan élték meg ezeket, amiktől te félsz. Annyit mondhatok, hogy egyetemre kerülve eleinte sokkolni fog és kikészít a jelentősen megnőtt tananyagmennyiség, ez biztos, de ahogy elkezdesz beleszokni, egyre inkább átalakul benned ez a dolog, kialakítod majd az egészséges napirended, a tanulásod gyorsabbá és hatékonyabbá válik, és felfedezed, hogy a határaid közel sem ott vannak, ahol eddig hitted. Nekem ez volt az egyetemre kerülésem egyik nagy tapasztalata.
2015. ápr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egészen sokáig dédelgettem az orvosis álmot. Lebeszéltek róla,hogy úgyse bírnám,ha már ennyit tanulok lehetne jobb állásom meg fujj boncolás. Más nagyon nem érdekel még kiderül mi lesz az érettségi után is,lehet be sem kerülök.
2015. ápr. 17. 18:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint nem is saját magadat beszéled le róla, hanem hagyod, hogy más károgók telebeszéljék a fejedet önbizalomrontó negatív gondolatokkal.
2015. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves x-edik válaszoló. GYTK-n nincs patosz!!!

Kedves kérdező! Fú hát nem mondom, hogy egyszerű lehet ahelyzeted. Hát talán az is egy jel, hogy úgy aahogy de le tudtak beszélni az orvosiről, ha igazán szeretnéd, akkor rendíthetetlen lennél! Még annyit, hogy a GYTK, ÁOK, FOK karokkal egyszerűen nem tudsz mellélőni, ezekkel lehet munkát találni! A kérdés, hogy mit akarsz csinálni! És mindegy, hogy az út milyen rögös, vagy milyen nehéz, mert ha azt akarod csinálni, akkor még ha nagy küzdelmek árán is, de megcsinálod!

2015. ápr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló által írtakra szeretnék reagálni, nehogy elvegye a kedved az orvositól.

Sokáig én magam is hasonló dilemmával néztem szembe, ugyanis nagyon szerettem volna fogorvos lenni...de én magamat beszéltem le, mert nem volt elég önbizalmam, hiába lett volna ez az egyetlen életcélom.

Azóta minden egyes nap el kellett ismételnem magamban számtalanszor, hogy 'sebaj, 100 év múlva már a kutya se fog rám emlékezni, rég halott leszek addigra, tök mindegy, hogy miként éltem életem'

Egyetlen nagyobb mélyponton átlendülve azonban ráismertem, hogy nekem nem lehet teljes az életem anélkül, hogy akár egyetlen esélyt adnék magamnak arra, hogy megpróbáljam végigcsinálni a fogorvosit....így most nagy lelkesen én is oda készülődöm :)

Szóval csak a szívedre hallgass, ne érdekeljen mások véleménye és a nehézségek.

'Sose hagyd, hogy a félelmeid döntsenek az álmaid felett'

2015. ápr. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na milyen lett az érettségid?
2015. jún. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7

Amennyiben hozzám szól a kérdés...~440 pontom lesz, tehát mostmár tényleg nem kerülhetem el a sorsom :)

2015. jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!