Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerbiai vagyok, egyetemi...

Szerbiai vagyok, egyetemi pontszámítással kapcsolatban lenne pár kérdésem. Hány pontot kaphatok?

Figyelt kérdés
Szóval érettségizni fogok magyarból, matekból és lesz egy diplomamunkám is szaktantárgyból, plusz Magyarországon teszek emelt szintűt magyarból. Az lenne a kérdésem, hogy ha 4-es, 5-ösre sikerül megcsinálnom mindent, akkor hány pontom lesz kb.? És még annyi, hogy arra is kaphatok többletpontot, hogy 12 évig tanultam a szerb nyelvet?

2015. ápr. 18. 14:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy a nálunk tett érettségit Magyarországon középszintűnek fogadják el.
2015. ápr. 18. 14:41
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyelvtanulásért nem kaphatsz pontot, csak akkor, ha nyelvvizsgát is teszel. Középfokú nyelvvizsga 28, felsőfokú 40 pluszpontot ér.
2015. ápr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
felvi.hu-t nézd meg. Úgy láttam múltkor, hogy van egy külön menüpont valahol a határon túli magyaroknak.
2015. ápr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondolom szerb nyelvbõl lesz érettségid... azt elismertetheted nyelvvizsgának!
2015. ápr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerb nyelvből nem érettségizem. Csak magyarból és matekból. Utánanéztem, és azt, írja, hogy ebben az esetben középfokú nyelvvizsgának számít.

"A magyar nyelven folytatott és befejezett tanulmányokat igazoló, államilag elismert, külföldi közoktatási intézményben szerzett érettségi bizonyítvány az adott külföldi állam hivatalos nyelve szerinti államilag elismert általános, egynyelvű, komplex típusú középfokú (B2) nyelvvizsgának felel meg."

2015. ápr. 20. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!