Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri emelt...

Szerintetek megéri emelt matekozni?

Figyelt kérdés
Most emelt biosz-kémián vagyok 10. osztályban 4-5-ös tanuló. Biomérnök szeretnék lenni főleg. Szerintetek maradjon kémia emeltnek (nem érettségiznék belőle, és nem lehet leadni egyiket külön) vagy matek mennyen emelten, de valószínűleg akkor se csúszna emelt matek érettségi, viszont hasznosabb lenne egyetem szempontjából?

2015. ápr. 19. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem is teszel emelt érettségit matekból, faktnak érdemes felvenni ha mérnökire akarsz menni. Ezeken a mérnöki szakon akik kihullanak azoknak a nagy része valamilyen matekos tárgy miatt bukik ki (mert nem ismeri a középiskolás alapokat megfelelően, ott meg elvárják, nem tanítják meg még egyszer).
2015. ápr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hasonló szituban vagyok.

én is biomérnöknek készülök(idén érettségizem)

kémia-biosz emeltes voltam, de csak matek - biosszal megyek.

szerintem a kémiai alapok hiánya nagyobb gond lenne egyetemen! de ha te is tanulod végig, csak nem érettségizel , akkor nem baj szerintem.

nem véletlenül az egyik kötelező a matek!!

2015. ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az elsővel értek egyet. Ha a ponthatárok nem követelik meg, felesleges. A faktot vedd fel, abból bajod biztosan nem lesz, ha nem az egyetemen találkozol először a deriválással, integrálással, határérték-számítással és a többi gyönyörűséggel.
2015. ápr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz a tanácsokat! :D
2015. ápr. 19. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!