Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érettségizhetek angolból így?

Érettségizhetek angolból így?

Figyelt kérdés
Most lettem 11.-es és egészen 4. osztálytól 10.-ig tanultam angolt, valamint a középiskolától kezdve németet is. Most ebben az évben kijelentette az iskola vezetősége, hogy nem lesz nekünk angol, viszont elvileg bármelyik nyelvből érettségizhetek, legalábbis eddig így volt. Na most, azt nem tudom, hogy kell-e 11. és 12.-es jegy nekem ahhoz, hogy leérettségizhessek? Vagy májusban letehetem az előrehozottat így is, hogy nincs angolórám? Sajnos a suliban még kavarodás van, és mindenki azt hajtogatja, hogy nem tud semmit semmiről, ne is kérdezzünk, ezért kérdezem itt.

2013. szept. 4. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

Közép iskolában kell 2 évet tanulni egy nyelvet és akkor lehet belőle érettségizni, ha nem tanultad 2 évig csak mondjuk egyig, akkor különbözeti vizsgát kell tenni amire kapsz egy jegyet és utána mehetsz érettségizni.

Ha az iskolában nincs tanár aki jogosult téged leérettségiztetni akkor a szóbeli napjára vagy jön egy másik iskolából nyelvtanár szóbeliztetni, vagy neked kell abból az egy nyelvből másik iskolában szóbelizned.

2013. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első válasz rossz. Nincs ilyen szabály.

Akkor érettségizhetsz, ha eleget tettél a saját iskolád követelményeinek, és ezt a bizonyítványba beírt osztályzatokkal tudod igazolni.

Tehát ha nálatok 10. osztályig tart az angol, akkor már ma is jelentkezhetsz az őszi előrehozottra, vagy akár a jövő májusira is, igen.

Angoltanár természetesen minden iskolában van, aki érettségiztet.

2013. szept. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!