Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizika feladatok megoldásában...

Fizika feladatok megoldásában kérhetem a segítségeteket?

Figyelt kérdés

SZiasztok! Kaptunk egy előző évi lapot ami témazáró volt, 7. osztályos vagyok. Nem értem a fizikát és ezt sem tudom megoldani:S. A képek kicsit homályosak remélem azért kivehetőek.

1. [link]


2. [link]


3. [link]



2015. ápr. 21. 16:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Elég rossz a képminőség, nem bogozgatom ki.


Mindenesetre alapelv az legyen, hogy kisebb felületen nagyobb nyomás hat, azonos erőt feltételezve. Pl. Gondolj arra, hogy egy tű enyhe erő hatására is fájdalmas szúró hatást okoz pl. az emberi kézre.


Hasonlóan egész kis erővel tudunk szöget beverni a falba, deszkába, vagy épp egy jól élezett késsel könnyedén vághatunk fel öreg húsokat.


Ezen mindennapi példák közös jellemvonása, hogy igen nagy nyomás keletkezik a tű hegyén, a szeg végén vagy épp a kés éle mentén. Még rengeteg példát lehetne hozni.


A gondolatmenet a folyadékokra is átvihető. (Meg aztán mindenféle úgynevezett hidrosztatikai paradoxonok származtathatók...).


Ha egy-egy konkrét példában van kérdésed, kérdezz.

2015. ápr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!