Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy matek feladat megoldásában...

Egy matek feladat megoldásában kérném a segítségeteket? Többi lent

Figyelt kérdés

Már szerintem tudom a megoldást, de nem vagyok biztos benne!


Egy szöcske ugrál a számegyenesen. Ugrásaink hossza egy egység. A számegyenesen 0-t jelölő pontból a +6-ot jelölő pontba 10 ugrással jutott el. Hányféleképpen teette meg ezt az utat? Előre is köszi a válaszokat!


2012. dec. 1. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Kategória fail. Annyi módon tehette meg, ahányképpen ki lehet hozni a 6-ot olyan számok összegéből, amelyek moduluszainak összege 10. Ha kéri a feladat, nevezd is meg ezeket.
2012. dec. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg félreértette az előző válaszoló a feladatot. A szöcske 0-ból indul és +6-ba kell megérkeznie úgy, hogy csak egy mezőt léphet, vagy előre vagy hátra. A szöcske csak úgy tud eljutni 0-ból 6-ba 10 lépéssel, hogy 8-at potitív (+) irányba lép, 2-t negatív (-) irányba, például a 0-ból 8 lépéssel elmegy a 8-ba, ezzel 8-at lépett pozitív irányba, majd 2-t lépett negatív irányba a 8-ból a 6-ba. Ezt a lépéssort így tudnánk leírni:

+ + + + + + + + - -

De így is ugorhatott volna a szöcske:

+ - + + + + - + + +

Vagyis a sorrendnek van jelentősége. Innentől kezdve már csak az a kérdés, hogy ennek a jelsornak az elemeit hányféleképpen lehet sorbarakni. Ez már egy ismétléses permutációs feladat. Összesen 10!/(2!*8!)=45-féleképpen tud eljutni a 0-ból a 6-ba 10 lépéssel.

2012. dec. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!