Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Komolyan van olyan, aki...

Komolyan van olyan, aki szerint sokat keresnek a pedagógusok?

Figyelt kérdés

Nos, jelenleg osztatlan tanárszakos hallgató vagyok, biológia-kémia szakos tanárnak tanulok. Az egyetem hat éves (5 év képzés + 1 év gyakorlat), ezután kapom meg a diplomámat.


Sokaktól azt hallom, hogy milyen jó most a tanároknak, mert hogy megemelték a bérüket, sőt volt akitől azt hallottam hogy pofátlanul sokat keresnek. Ehhez képest egy pályakezdő középiskolai tanár nettó 120 ezer körül visz haza ma.


Nem a pénz miatt mentem tanárnak, mielőtt még arra gondol valaki, de komolyan gondolja azt bárki, hogy magas a tanárok fizetése?



2015. ápr. 22. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azok szokták ezt hangoztatni, akik komolyan azt hiszik, hogy a tanár munkája csupán napi 4-5 óra megtartásából áll. Meg persze azok, akik nem látják, hogy milyen fontos (lenne...) a minőségi oktatás.
2015. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Egy biológia-kémia szakos tanárnak 120 valóban nagyon kevés. Egy töri-magyar szakosnak bőven sok.
2015. ápr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2#: Nem értek egyet, magyar-töri tanárokra is ugyanúgy szükség van. Sok ismerősöm tanul magyar-töri tanárnak és a többségük komolyan veszi amit csinál és elhivatott. Szerintem nekik is marha kevés ez a pénz. Bár a mi képzésünk jóval nehezebb :)
2015. ápr. 22. 21:26
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Hol tanulsz? és miért jelentkeztél tanárnak? Miért nem mentél orvosira, vagy fogorvosira, gyógyszerészetire?
2015. ápr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
PTE-n tanulok. Nem azért jöttem ide, mert nem vettek volna fel máshová (gyógyszerész szakra is elég pontom lett volna, ezt jelöltem be második helyen), hanem mert ezt szeretném csinálni. Ez foglalkoztat ez érdekel és a tanítás a mindenem. :)
2015. ápr. 22. 22:22
 6/7 anonim ***** válasza:
11%

"Nem értek egyet, magyar-töri tanárokra is ugyanúgy szükség van. Sok ismerősöm tanul magyar-töri tanárnak és a többségük komolyan veszi amit csinál és elhivatott."


A magoltatásért, meg az idióta verselemzésért én egy forintot nem fizetnék senkinek. Öt év gimi alatt, egyébként kettő, igazán színvonalas humán tanárral találkoztam, továbbá egy elmegy kategóriával. A többi, a katasztrófa szintjén mozgott, tanítani nem tudtak csak seggeltetni. A fiatalok, lehetőleg még rosszabbak voltak, mint az idősebbek. Megjegyzem a két normálisan oktató tanár férfi volt, az összes többi nő. Szomorú, hogy a tanári szakma is el van nőiesedve, amikor egyértelműen rosszabbul csinálják.

Ó és a vicc az egészben, hogy jó gimibe jártam. A reál tanárok többségével viszont elégedett voltam nemtől függetlenül.

2015. ápr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem szabad általánosítani. Attól mert neked rossz tanárok tanították a humános tárgyakat, még nem lesz minden humános tanár rossz. Én pl imádtam az összes humános tanáromat, viszont a matek-fizika tanár szörnyű volt gimiben.


Sajnos kevesen tanulnak tanárnak pusztán az elhivatottság miatt. Rengetegen vannak, akik csak azért ide jöttek, mert máshova nem vették fel őket (meglátásom szerint ez főleg a reálos tárgyak esetében igaz). Őket aztán nem fogja motiválni semmi a minőségi munkára. Szerintem az lenne a megoldás a színvonal növelésére, ha nagymértékű béremelést hajtanának végre és így a fiatalok ösztönözve lennének arra, hogy ezt a hivatást válasszák. Mert amíg egy szakmunkásbizonyítvány birtokában többet lehet keresni, mint pedagógusi diplomával, addig nem lesz itt semmi változás sajnos...

2015. ápr. 23. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!