Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pedagógusok! Mennyit dolgoztok...

Pedagógusok! Mennyit dolgoztok mindennel együtt?

Figyelt kérdés
Arra volnék kíváncsi tulajdonképpen, hogy egy nap hány órát adtok le és azon felül mennyit foglalkoztok még a sulis dolgokkal, ill azok mik szoktak lenni? Gondolok pl dolgozatok kijavítására, de nekem mindössze ennyi jut eszembe, pedig gondolom van még. Azért kérdem, mert mindig mindenki mondja, hogy könnyű a pedagógusoknak, hiszen dolgoznak 6 órát, meg hát nyári szünet és a többi, de vhogy így a környezetemben nem teljesen ezt látom.
2014. nov. 26. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

32 kotelezo oram van, ennyit tanitok egy heten.

Aztan ott van a kov.orakra keszules, dolgozat keszitese, javitasa, egy keves papirmunka.

En meg csak gyakornok vagyok, itt is vannak feladatok, oratervezet keszites peldaul.

2014. nov. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

5-6 óra naponta, egy nap van 3 órám, de két lyukkal, akkor is dokumentálok, vagy dolgozatot javítok. Ezen felül órára készülök, fénymásolok, dolgozatot csinálok, vagy naplót és hiányzási ívet töltök. Házi rendezvényeket és versenyeket is szoktunk szervezni, bár ez alkalmi. Van fogadóórám, amire minden héten bejön egy-két szülő. Ezen kívül pedig heti rendszerességgel helyettesítek, mert most elég sokan betegek a tanári karból.


Viszont nem panaszkodom, én szeretem a munkám.

2014. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
32 órád van? Melyik országban? Mert Magyarországon maximum 26 lehet. Az is a teljesítőképesség határa.
2014. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Kedves első, gyakornokként 20 órát taníthatsz egy héten, és a fennmaradó tanításon kívüli elfoglaltság. Ha 32-t tanítasz, vagy egyáltalán többet mint 20, akkor az törvénytelen, jelezd a sulinak.
2014. nov. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Elso vagyok, a 32 oramba a tanuloszoba is beletartozik, heti harom nap. Igy is torvenytelen vajon?
2014. nov. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kozben megtalaltam, es az is beletartozik.

Ahogy elolvastam a torveny magyarazatat, valoban joval tobbet dolgozom, holnap rakerdezek erre.

Plusz talaltam egy masik dolgot is, a berem gyakornoki, de a szerzodesem tkp nem, hatarozott ideju, januar vegeig tart. Szoval kapnom kellett volna ket eves gyakornoki szerzodest, mert ha kitesznek, a kovetkezo munkahely nem fogja ezt az itt eltoltott idot beszamitani...

2014. nov. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Gyanítom, hogy ez egy magániskola. Ott jogkövetésre ne nagyon számíts. Azt honnan vetted, hogy a tanulószoba, vagyis a délutáni foglalkozás is beleszámít a kötelező óraszámba? A benntartózkodás idejét (32) ne keverd össze a tanítási órák számával (gyakornok 20).
2014. nov. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
A gyakornoki 20 tanított órán felül már csak oktatást kiegészítő elfoglaltságod lehet (12 óra max) így jön ki a 32. Ha ezen felül még csinálsz valamit (helyettesítés, napközi, tanulószoba), az ezen felül értendő. Hogy ezt most ki kellene fizessék, vagy törvénytelen eleve, hogy csinálod, abban nem vagyok biztos, a tankerületben megmondják. Az viszont tuti, hogy tanítani csak 20 órát lehet.
2014. nov. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem maganiskola, a 32 oram ugy jon ki, hogy 3*4 ora napkozi, es 20 ora tanitas, erre jon meg a tobbi, ugyelet,ebedeltetes, javitas, idonkent helyettesites. Igy nezve valoban 20 oram van.

Ket hete lett szerzodesem, fizetest meg nem kaptam.

Igertek, h hokoziben megkapom legalabb a szeptemberit, berpapirt kaptam, de mas nem jott.

2014. nov. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Pluszba nem jöhet ebédeltetés meg ügyelet meg helyettesítés, mert 32 óra a maximum. Ez KLIK-es iskola? Szerződés és fizetés nélkül?
2014. nov. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!