Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolásoknak / egyetemistákn...

Főiskolásoknak / egyetemistáknak 5000 ft támogatás?

Figyelt kérdés

Hallottam a napokban valakitől, hogy van egy olyan lehetőség, hogy nem kell hozzá semmi igazolás csak a neved és a címed, meg szülők keresete. De mindentől függetlenül bárki kaphatja a támogatást, ráadásul 5000 forintot havonta, hogyha pályáz rá. Ilyen létezik? És ha igen mi ennek a konkrét neve? és hol kell erre pályázni vagy jelentkezni? Bocsánat, hogyha hiányos egy-két feltételbe a kérdés, de énis csak ennyit tudok róla.


Előre is köszi a válaszokat!


2010. febr. 21. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Ilyen juttatás nincs. Lehet pályázni szociális ösztöndíjra (régebben szoctám néven volt ismert), tanulmányi eredménytől függően kaphatsz tanulmányi ösztöndíjat, lehet igényelni Bursát (a helyi önkormányzatnál érdeklődj), illetve létezik köztársasági ösztöndíj is, de oda ötös átlag alatt ne is pályázz...


Ennyi az összes ösztöndíj, ilyen 5000 forintos támogatás csak a mesében van.

2010. febr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem te a Bursa Hungaricára gondolsz. A lakólyelyed önkormányzatánál kell pályázni, valami papírok sztem kellenek hozzá (ezt nem tudom pontosan), és az úgy szokott lenni, hogy amikor elbírálják, akkor megmondják, hogy tőlük mennyit kapsz. Akkor tovább küldik a megyei önkorm-hoz (vagy ilyesmihez, szóval megyei szintre), és ők is kipótolhatják még (de nekem sosem szokták :)), és az egyetem is ad, kb. annyit mint az önkorm. Sztem minden nappali tagoszatos pályázhat, de nem biztos, hogy fix az összeg, szóval lehet 5000nél kevesebb is. A megítélt összeget pedig 10 hónapig fogod kapni. Keress rá a nevére és minden részletet megtudhatsz.
2010. febr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Burs ösztöndjra havi 1000,-Ft-ot kapok az önkormányzattól.
2010. febr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nekem a bursa 5300/hó
2010. febr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
előző vagyok. ha a bursa az amire gondolsz, annak már jó ideje lejárt a beadási határideje. Októberben.
2010. febr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!