Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolai fellebbezés! Nem...

Középiskolai fellebbezés! Nem vettek fel ahova szerettem volna menni, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!A lényeg az lenne,hogy 1 iskolát jelöltem meg,azon belül is 5-6 szakot,ebből 4 szakon már az ideiglenesben is bent voltam,viszont a mai nap érkeztek meg a levelek az elbírálással kapcsolatban.Elutasítottak a Honvédelmi szakon,a papíron indoklást nem találtam,ugyan is csak az a szak volt bekarikázva ahova felvettek,tehát történetesen amit 2. helyen jelöltem meg szak,az-az a közlekedési.Nos,ilyenkor fellebbezhetek-e?A pontjaimat nem számolták rosszul,de szeretnék kapni egy esélyt,mivel nagyon szeretnék a honvédelmi szakra járni.Bele kell törődnöm a dologba,vagy talán még van esélyem?A válaszokat előre is köszönöm.

2015. ápr. 30. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Ha semmi hiba nem volt a felvételi eljárásban, mire fel fellebbeznél?
2015. ápr. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1-es, tévedésben vagy! A középiskolai fellebbezés nem az eljárási hibákról szól. Egy próbát megér, mert az nem kerül semmibe, de tudomásul kell venni, hogy nem kerül be mindenki az első helyre. Esetleg tanév közben is átkerülhetsz, ha valaki elmegy az adott osztályból, illetve május és szeptember között is van még mozgás.
2015. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
#2: akkor nem tudod, mit jelent az a szó, hogy "fellebbezés".
2015. ápr. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm szépen a választ,én csak azért kérdeztem meg itt,mert biztosra akartam menni,mivel volt egy olyan lány akit az első helyre nem vettek fel az adott iskolában,fellebbezett,és utána már felvették az első helyre.Úgy gondolom,hogy tényleg nincs veszteni valóm,mert ha jól tudom 4-5 fellebbező számára tartogatnak még + helyeket,és a felvételim se sikerült rosszul,csak éppen a tesin a 16 pontból 13-at értem el.Mindenesetre tényleg köszönöm a válaszokat.
2015. ápr. 30. 21:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Fellebbezés a döntés megváltoztatása iránti kérelem. Nemcsak eljárási hiba miatt. Középiskolai felvételi eljárásban ehhez mindenkinek joga van. Ez nem a jogsérelem elhárításáról szól.
2015. ápr. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!