Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek érettségin nehéz összesz...

Matek érettségin nehéz összeszedni 12 pontot?

Figyelt kérdés
Jó estét mindenkinek! Érettségi előtt vagyunk, és sokaknak jó pár kérdés dobódik fel. Én személy szerint matekból nagyon roncs vagyok. Véleménye annak, aki már átélte a matek érettségi szörnyedelmeit? :/

2015. máj. 1. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Matekból megfelelő függvénytáblázat-forgatással a hármas is sima ügy.
2015. máj. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 piriiiii ***** válasza:
53%

Miért 12-t? Azzal semmire sem mész, 25-nél van meg a kettes... :D

Egyébként nem. Ha legalább az alapvető dolgokat ismered, és a könnyebb részeknél odafigyeltél, akkor simán lehet 25 pontot is szerezni, pláne, ha eszközökkel is fel vagy készülve (függvénytáblázatra gondolok főként).

Én is érettségi előtt vagyok. Órán csináltunk több érettségi feladatsort is, és meglepően sok pontot össze tudtam szerezni, pedig egyszer még buktam is félévkor matekból - nyilván nem vagyok rá büszke, csak leírtam, hogy érzékeltessem, mennyire rohadtul nem érdekel a matek. :D Olyan részekért is adnak pontot, ami nyilvánvaló, vagy szinte az arcunkba ordít.

2015. máj. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azért, mert azzal már lehet menni szóbelizni, és gratulálok, neked megy. :)
2015. máj. 1. 21:36
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Az első részből biztos hogy fogsz tudni pontot szerezni, főleg a függvénytáblával. A második részből meg próbálj kipaszírozni még pár pontot, szerintem menni fog.
2015. máj. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

egyáltalán nem

azért csak van 1-2 olyan rész amit te is értesz vagy ahol be tudsz helyettesíteni a megfelelő képletbe (ehhez meg nem kell matektudás, csak a négyjegyűt kell tudni használni)

meg józan paraszti ésszel is lehet részpontokat szerezni akkor is, ha amúgy fogalmad sincs mit kéne csinálni

én is most fogok érettségizni és bár nekem egész jó megy, szerintem a 12 pont vagy akár a 25 is bárki számára elérhető a legminimálisabb odafigyeléssel órán és készüléssel

2015. máj. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én matekból 10. után konkrétan mindig a bukás szélén voltam, ezt az egy tantárgyat egyszerűen képtelen voltam megérteni, középszintű érettségin mégis simán összejött belőle egy 3-as.
2015. máj. 2. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
21%

Ha matek érettségin nem tudsz összeszedni 25 pontot akkor alkalmatlan vagy az életre is, mert az igen súlyos szellemi retardációra utalna :D


Gyanítom olyan vagy, hogy egy percet nem foglalkozol a matekkal, de még csak egy korábbi érettségi feladatnak sem kezdtél neki úgy, hogy rászánod azt a 3 órát és próbálkozol amíg csak tudsz. Ha megtetted volna tudnád, hogy a matek érettségin nem a 2-es 3-as megszerzése jelenti a nehézséget, amire egyébként a rosszabb képességű tanulók is bőven képesek.

2015. máj. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Meg tudom érteni az aggodalmadat, kérdező, én is a bukástól félek, pedig már másodjára csinálom végig az összes eddigi matek érettségit. Most már talán meg lesz a 25%, de eddig én is a szóbelire hajtottam (de én úgy tudom, 17 ponttól lehet menni, a 12 még a 20%-os rendszernél lehetett). Pedig én aztán nem vagyok lusta, évek óta rohadt sokat gürcölök a matekkal és a hozzá kapcsolódó tantárgyakkal, de orvosi papírom is igazolja, hogy csúnya szóval, fogyatékos vagyok ilyen téren:) De ha még én is meg tudom csinálni, ne fossál, te is, de gyakorolni tényleg nem ártana, csinálj meg néhány előző feladatsort.
2015. máj. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Petőfinek is volt 12 pontja, neked is menni fog ;)
2015. máj. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Én is nagyon rossz voltam matekból, de pl az első része szerintem kellő gyakorlással 25 pontra megírható.

Be kell gyakorolni a feladattípusokat. Mikor mi az órán belekezdtünk a régi feladatsorok megoldásába örültem, ha összejött vagy 6-10 pont. Érettségin meg az elejéből 26 pontom lett és ott is csak figyelmetlenség miatt úszott el az a 4 pont. Második felében statisztika pl. mindig van, ott nem árt egy két dolgot megtanulni, amit tudsz az érettségin hasznosítani. Ha szerencséd van kapsz egy könnyebb feladatot abból legalább a felét megtudod oldani. A sinus cosinus dolgok meg szerintem egyszerűek.

Meg a második részben amúgy se arra hajts, hogy minden feladatot teljesen megoldj, hanem hogy mindenhonnan legyen pontod. A tanár is arra fog törekedni, hogy minél több részpontot adjon.


Egyébként sokat számít, hogy matekból mennyire tanított jól, érthetően a tanár. Mert ha nem volt jó akkor megértem az aggodalmadat.

2015. máj. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!