Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira szeretnék menni....

Vonószenekar kérdése:

Orvosira szeretnék menni. Pontosan hogyan kell kiszámolni azt, hogy mennyi pontom van? 100 pont vihető az iskolából-ezt tudom. 100 pont kapható a két emelt érettségiért, ha az ember elér egy bizonyos százalékot. Mennyi ez a %?

Figyelt kérdés

2015. máj. 4. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha a felvi.hu pontszámító kalkulátorát használod.
2015. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

100 vihető, 100 az érettségi átlag, 200 két érettségi tárgy százalékos eredménye, és max 100 a többletpont.

felvi.hu, felvételi tájékoztató, pontszámítási módszerek...

2015. máj. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, csak az baj, hogy nekem több tantárgyból kell érettségizni.

Magyar, matek, tört., francia civilizáció-középszint, biosz, kémia, francia-emelt.

Ezekből melyik szánít bele a pontba.

Több helyen megnéztem, hogy mikor kaphatom meg a plussz pontokat, mindenhol mást írnak.

2015. máj. 5. 17:38
 4/4 anonim ***** válasza:

45%tól jár az 50 pluszpont, de csak azon a szakon fogadják el az adott emeltet, ahol az vizsgakövetelmény.

szóval orvosin nem fogadják el a francia emeltért az 50 pontot.

és orvosira nem juthatsz be kémia vagy fizika emelt nélkül, valamint biosz emelt is kell . ezekre kapod meg a plusz 100 pontot ebben az esetben!! szóval ha tényleg orvos akarsz lenni akkor másból ne erőltesd az emeltszintet, elég a 2 választottból-kémia, biosz(kötelező nem csak elég)

2015. máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!