Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is nehéz volt az...

Szerintetek is nehéz volt az idei középszintű magyar érettségi?

Figyelt kérdés

2015. máj. 4. 20:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%
Aki hülye, annak minden nehéz.
2015. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
A szövegértés mindenféleképpen az volt. Nem vagy egyedül, sokaknál nagy felháborodást is keltett (persze akik 10 éve tették le óva intenek mindenkit hogy ez az érettségi, ez full normális). Szaktanárok is megfogalmazták hogy akadtak félreérthető kérdések. Eddig az összes szövegértést amit írtam, sikerült idő előtt befejezni, a mainál viszont amikor szólt a tanár hogy már csak percek vannak hátra, legalább még 4 feladatom volt kitöltetlenül.
2015. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nevetséges volt, ahogy annó a miénk is (2006). Elég szomorú, hogy szövegértésből kell vizsgázni.
2015. máj. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

#3

Mivel ez egy alap kompetencia ami egész életedet végigkiséri nem meglepő hogy vizsgázni kell belőle.

2015. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kedves #1 ezek szerint neked biztosan az volt:)))
2015. máj. 4. 20:48
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

A szövegértés szerintem is nehéz volt. Túl hosszú és bonyolult volt a szöveg, érthetetlen kérdésekkel, kevés idővel. Én nem beszéltem olyan diákkal, aki szerint jó lett volna :D Még a neten is azt írták mindenhol, h nehéz volt.

A szövegalkotásnál először azt hittem, h falba verem a fejem :D De aztán az érvelést jobban megnézve, az könnyű volt :) Nekem az 4 oldal lett, és kb másfél óra alatt végeztem vele.

18/L

2015. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én nem nevezném nehéznek. Inkább csak kevés volt rá az idő. Ha még egyik-másik feladat nem is volt egyértelmű, meg a szöveg is hosszú volt, azért nem lehetetlenség azt megoldani, csak kicsit okosnak kell lenni hozzá. De nekem se maradt időm 3 feladatra, pedig a hátrányos helyzetem miatt nekem +15 perc is jutott. A nem hivatalos megoldókulcs alapján 5-10 pont közöttit veszíthettem, a beírt válaszaimból csak az igaz/hamis első két része nem volt jó (mert ezek nem voltak egyértelműen a szövegben). Ha több idő jutott volna rá (és nem a szövegalkotás let volna ilyen hosszú, mert ott másfél órával hamarabb végeztem) szerintem simán megoldható lett volna az összes feladat.
2015. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
11%

"Kedves #1 ezek szerint neked biztosan az volt:)))"


- Jaj, de érett reakció. Nem, nekem nem volt nehéz, mert én már nem amiatt rinyálok, hogy milyen igazságtalanul nehéz volt az érettségi.

2015. máj. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
#8: akkor kuss, nem téged kérdeztek.
2015. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintetek" volt a kérdésben, ennyi. Nem az volt, hogy "a mostani érettségizők szerint".


És a kutyáddal beszélj így.

2015. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!