Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematika érettségi >>...

Matematika érettségi >> beugró >> 3. feladat? Ez böszmeség.

Figyelt kérdés

"Minden szekrény barna"

Ezt a mondatot kell tagadni. A megoldókulcs szerint: A minden tagadása "van olyan", és a barnét is tagadni kell. A megoldás tehát: "Van olyan szekrény, amelyik nem barna".

Szóval értem én, hogy gőzmozdony, de mi hajtja? Ez böszmeség. Valaki felsötétítene, hogy ez hogy jött ki?



#érettségi #logika #nyelvészet #cognitive grammar #kisüsti pálinka
2015. máj. 5. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Negáld a kijelentést: Nem minden szekrény barna. Ez másképp átfogalmazva: Van olyan szekrény amelyik nem barna. Logikailag mind a kettő helyes.
2015. máj. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Nem minden szekrény barna"


Ez a tagadása. A mondat tartalmától függően a megfelelő helyre tesszük a tagadószót.

Nem szeretem, ha egy matematikus nyelvészkedik, nem neki való az.

No, de ezen még agyalok.

2015. máj. 5. 15:14
 3/15 anonim ***** válasza:

tényleg az A a jó megoldás, én is azt írtam

meg egyszer tanultunk matematikai logikát, ahol pont ilyeneket vettünk, hogy hogy kell matekosan tagadni stb

ha végiggondolod alaposan, tényleg az a jó

nem minden szekrény barna, ez a hétköznapi tagadása

ha ezt átfogalmazod, nem mindegyik barna, szóval van olyan ami nem barna


nem tudom most mennyivel érthetőbb :D

2015. máj. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Nem minden szekrény barna"


Ez is helyes, csak ilyen opció nem volt.

2015. máj. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A matematikus nem nyelvészkedik, ez matematikai logika, nagyon fontos része a matematikának, csak éppen hétköznapi fogalmakkal példázták.

Fogadd el, hogy amíg neked ilyen szintű problémáid vannak a matekfeladatokkal, addig a feladatkitűző bizottság az, amelyik jobban ért hozzá, és tudja, hogy mi tartozik a követelményekbe, ezért ők a feladatkitűző bizottság és te a vizsgázó, és nem fordítva. Egyszerűen csak nem tudod egy feladat megoldását, ennyi.

2015. máj. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig megoldókulcsot nem is láthattál tegnap 14:58-kor, mivel az ma reggel fog megjelenni.
2015. máj. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig a nyelvészetnek és a matematikának nagyon komoly átfedési területe van, a formális nyelvek elmélete. Ismerkedj meg Noah Chomsky munkásságával, utána alkoss véleményt nyelvészkedésről, addigra jobban fogod érteni.
2015. máj. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 BringaManó ***** válasza:
Noam
2015. máj. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 BringaManó ***** válasza:

Segítsetek, mert ehhez nem értek ehhez a matematikai-nyelvi logikához:

valóban _nem_helyes_ a "Nem minden szekrény barna."?

Vagy csak arról van szó, hogy a megadott mondatok között nem volt ott, hanem ott volt egy vele egyenértékű, ezért azt kellett választani?

(Tehát a "nem minden..." is lehetett volna?)

2015. máj. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A második.

És Noam, bocs.

2015. máj. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!