Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematika érettségi >>...

Matematika érettségi >> beugró >> 3. feladat? Ez böszmeség.

Figyelt kérdés

"Minden szekrény barna"

Ezt a mondatot kell tagadni. A megoldókulcs szerint: A minden tagadása "van olyan", és a barnét is tagadni kell. A megoldás tehát: "Van olyan szekrény, amelyik nem barna".

Szóval értem én, hogy gőzmozdony, de mi hajtja? Ez böszmeség. Valaki felsötétítene, hogy ez hogy jött ki?



#érettségi #logika #nyelvészet #cognitive grammar #kisüsti pálinka
2015. máj. 5. 14:58
1 2
 11/15 BringaManó ***** válasza:
Köszi, kicsit megnyugodtam. :-)
2015. máj. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A "minden"-nek a tagadása a "van olyan". Baromi egyszerű volt.
2015. máj. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 BringaManó ***** válasza:
Hát akkor ezt baromira félreértetted.
2015. máj. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem értette félre, csak beszedte a fogalmazásgátlóját.

A "minden"-nek a tagadása a "van olyan, ami nem"... mondat első felét látták, kedves nézőink.

2015. máj. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 BringaManó ***** válasza:
Így már jó lenne. (Sorry, de annyira nem vagyok jóhiszemű, hogy helyből azt feltételezzem, hogy csak tévesztés... Azért eléggé lényegi mondat volt ez ahhoz, hogy ne felejtse le az ember az egyik felét... Nekem egyelőre valószínűbbnek tűnik, hogy nem érti. Persze ha ő is megerősíti, amit írtál, akkor kénytelen leszek elhinni. :-)
2015. máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!