Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye, hogy a...

Mennyi az esélye, hogy a felvételin néhány minimumponthatárt lejjebb visznek?

Figyelt kérdés

Így túlélve a tegnapi magyar- és a mai matekérettségit, elgondolkoztam azon, hogy vajon kinek lesz 400-420 pontja (gondolok itt azoknak akik nem dupláznak).


Gimiben végig kitűnő voltam, mindig tanultam. Előző évi matek érettségiket is megoldottam (tanár felügyelete mellett, és ő is javította ki), és csak majdnem mindegyik 90% fölötti lett. Most meg már van fent neten nem hivatalos megoldókulcs, az alapján örülhetek egy 70%-nak... Hogy is van ez? Miért jó szívatni a diákságot? Jobb kérdés: miért pont velünk kezdik?


Ráadásul: zéró térgeometria, zéró koordinátageometria... Pont amire általában a legtöbbet készül az ember... Helyette csak statisztika, valószínűségszámítás, kombinatorika és százalékszámítás.. Hihetetlen.


Gyógyszerészetre akarok menni, ott 400 a minimumponthatár, de ha nem írok legalább 80-as emelt bioszt és kémiát, akkor nem is álmodhatok róla... Eddig nem a duplázás volt a cél..


Vélemények? Van esély arra, hogy lejjebb viszik a minimumponthatárt?



2015. máj. 5. 15:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Persze névvel meg mindennel egy ilyen oldalra... Biztos linkelnék... Max az érettségi bizimben a jegy van amúgy is és nem a %.
2015. máj. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nincs még meg az érettségim, de jól tudom, hogy beleírják a %-ot is. De mindegy is. Nem kell itt egymást vádolni. A 46%-osnak valószínűleg nem állt szándékában ámítani. Amúgy sem változtatna semmit, ha esetlen feltölt a bizonyítványról egy képet. A 400-as ponthatár úgyis megmarad.:/
2015. máj. 7. 20:18
 13/15 anonim ***** válasza:
46%
Amúgy meg, ha tényleg ilyen jó tanuló vagy, akkor most csak pánikolsz. Nem hinném, hogy nem vesznek fel vagyis nem lesz meg a 400.
2015. máj. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Így 2 nap elteltével belátom, valóban bepánikoltam, szerencsére már enyhült az aggodalom. Remélem igazad lesz, hogy elérem a 400 pontot. És igazából az is teljesen jogos, hogy aki nem tud teljesíteni kémiából, annak nincs sok keresnivalója gyógyszerészeten. De minden erőmmel azon leszek, hogy minél jobbat írjak, és bejussak.
2015. máj. 7. 21:51
 15/15 anonim válasza:
Kérdező, meglett a 400 pont?
2015. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!