Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem sikerült a matek írásbeli...

Nem sikerült a matek írásbeli érettségim, mikor kezdhetem el a továbbtanulást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni! Az a helyzet, hogy úgy érzem nem fog sikerülni a matek érettségim, és nagyon félek amiatt, hogy nem tudok tovább tanulni az általam választott iskolában, ahová csak érettségi kell. A matek szóbeli októberben lesz. Ilyenkor mi van? Csak a jövő év szeptemberétől tudom elkezdeni a sulit? Esetleg az számít, ha matek szóbelire megyek, és emiatt esetleg bukhatom a felvételt? Válaszokat előre is köszönöm! :)

2015. máj. 5. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagy benne, hogy októberben lesz a szóbeli?


Ha eléred a 12%-ot (de nincs meg a 25%), akkor mehetsz szóbelizni, az időpontról majd értesít a tanárod a betekintés alkalmával, de úgy gondolom, hogy ez júniusban lesz, a többi szóbelivel.


Ha nem éred el a 12%-ot, akkor valóban októberben mehetsz legközelebb, de akkor sem szóbelizel, hanem az írásbelit csinálhatod meg.

2015. máj. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Nem 17 pont kell a szóbelihez? A 12 pont szerintem a 20%-nál volt határ. De egyébként én is csak örülni tudnék a 12-nek (bár szerintem a 17 is meg lesz), ugyanis szinte biztos, hogy nem lesz meg a 25%. Hurrá.
2015. máj. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy 12% kell, viszont a szóbeli tuti most júniusban lenne, nem októberben. Így nem bukod a felvételt :) Egyébként is a tanárod biztosan segíteni fog és nem hinném, hogy feltett szándéka megbuktatni bárkit is. Most már nem tudsz mit tenni, készülj a többi érettségire és majd látod mi lesz. Megbukni nem fogsz!! Ne így állj hozzá :)
2015. máj. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

" Középszintű matematika vizsgatárgyból tett vizsga esetén, ha a tanuló írásbeli teljesítménye elérte a tizenkettő százalékot, de nem érte el a huszonöt százalékot, a vizsgatárgy részletes követelményeiben meghatározott módon szóbeli vizsgát tehet."

100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet


Matek szóbeli ugyanakkor van mint a többi tantárgyból, nem októberben.

2015. máj. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
ha 12%-ot elérsz akkor júniusba a többi tárgy mellett matekból is szóbelizel
2015. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ!

Átnéztem a matek érettségi feladat helyes megoldásait és összehasonlítottam az enyémmel. Sok figyelmetlenségem volt, egyes feladatoknál csak pislogtam, hogy mit kell csinálni. Ahogy számoltam, pár ponttal fogok elbukni vagy esetleg átmenni. Azért kérdeztem.

2015. máj. 6. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!