Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem lehetett volna akkor is...

Nem lehetett volna akkor is ilyen röhejesen egyszerű a töri érettségi, amikor én 2012-ben megírtam?

Figyelt kérdés
Miért nem kivitelezhető, hogy minden évben ugyanolyan nehézségűek legyenek a feladatok?
2015. máj. 6. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kinek mi a nehéz. Hallottam olyat, aki a maira mondta hogy nehéz, van akinek meg nem. Ez van.
2015. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Számomra "nehéz" volt a töri, mert abszolút semmit nem tanultam, 60% mégis biztosan meglesz. A matekot én egyszerűnek tartottam, pedig arra se tanultam, magyarból csak kevés idő volt az elsőre, de magyarból úgy se lehet konkrétan tanulni. A feladatok leírása nem volt annyira nagyon érthetetlen, az meg már a te bajod, ha nem tanulod meg a kijelölt tananyagot (ami nem az elmúlt 5 év érettségijeiben szereplő feladatok listája, hanem az előre megadott témakörök mindegyike).
2015. máj. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom a matekot és a magyart is szívesen megírnád az ideiek alapján. (félre értés ne essék, én nem sírok-rívok amiatt hogy mi volt annó és mi most) :)
2015. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Cserébe kaptunk egy elég nehéz irodalom szövegértést, meg egy k**va nehéz matekot...

Én inkább a 12 est írtam volna mindegyikből.

2015. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
A matek olyan volt, mint mindegyik más.
2015. máj. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5 jah olyan matek feladatok voltak benne nem?

Hagyjuk már, a vak is látja, hogy ez volt eddig bőven a legnehezebb.

Nem tisztem azt mondani, hogy amit én írok az volt a legnehezebb, mint sokan mások, de az irodalom meg matek az bőven az egyik legnehezebb volt idén, legalábbis a matek biztos.

A töri például egész könnyű volt.

2015. máj. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Nem, max a rinyáló kistinédzserek hiszik azt, hogy ez volt a legnehezebb. Aki ennyit nem képes megcsinálni, ráadásul KÖZÉPSZINTEN kettesre minimum, az mégis minek megy érettségire? Aki tisztességesen készült, az nem találta nehéznek, DE FURA.
2015. máj. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7# azért ne felejtsük el hogy a legtöbb embernek nem a kettes a cél.

szerintem is könnyű volt a töri. az esszé témák is jól voltak. meg azért elég sok volt lehetett válogatni bőven. nehezen tudom elképzelni, hogy valakinek egyikhez se volt köze. mert pl Szent Istvánról ott volt a három forrás. térképen az egyházmegyék és a vármegyék, uralkodási ideje , államalapítás stb.

ebből még nyílván nem lesz max pont, de volt azért segítség.

beadhattak volna olyan uralkodót akiről kevesebbet tud beszélni az átlag gimnazista.

az első felében a tesztek meg.. volt amit nem lehetett megcsinálni háttértudás nélkül, mert se a forrás se az atlasz nem mondta meg. de a legtöbb kérdésben egy kis szövegértéssel vagy térképelemzéssel lehett tudni:) pl a levantei és a hanza kereskedelem is be volt jelölve az atlaszban.

akkor a törökös kérdésben atlasz alapján beírtad a városokat. és utána kikerested a kronológiából, hogy melyik várra mi volt igaz. fogalmam se volt a témáról ott, de mégis meglett a 4 pont a javítókulcs alapján:)))

2015. máj. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az USA viszont nehéz volt. honnan tudjam hogy az elnök a végrehajtó vagy mi? meg hogy mikor írták alá azt az alkotmánymódosítást
2015. máj. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 Azt, hogy mikor írták alá azt én a kronológiából következtettem ki, mert nem volt leírva, de logikusan ki lehetett következtetni.

A többit meg a Kártyavár c. sorozatból tudtam xD

2015. máj. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!