Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt angol érettségin levélírás?

Emelt angol érettségin levélírás?

Figyelt kérdés

A csodás tanárom nem tudott engem tájékoztatni arról,hogy mik a főbb elvárások emelt angol érettségin a levélírásnál.


A fő kérdésem az lenne,hogy ugyan úgy kell címzést írni,mint nyelvvizsgán vagy elég csak elkezdeni a megszólítással?Illetve mennyire kell tagoltan írni,vagy lehet egy teljesen egybefüggő szöveget írni. Úgy értem,hogy pl a 200 szavas levélnél kellenek e sorkihagyások az újabb bekezdéseknél vagy elég szimplán új sorban kezdeni vagy még azt se? Nem vagyok tisztában ezekkel a tagolásoknál,mert bárhogy írtam órákon is tanárnő elfogadta azt.


2015. máj. 6. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

tagolás kell, de sorkihagyások nincsnekek, max ha egy új gondolatkört írsz, akkor azt kezd új sorba, picit beljebb..

a nagyobb tagolásoknak itt is meg kell lennie, kezdés tárgyalás befejezés

címzést nem kell írni, azt ők odaírják

2015. máj. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm! :)


Te mikor voltál?Vagy most mész?

2015. máj. 6. 15:07
 3/3 anonim ***** válasza:
én is holnap megyek. good luck! :)
2015. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!