Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol levélíráshoz mit tanácso...

Angol levélíráshoz mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Szóbelim elsőre meglett, de az írásbelin mindig a levéllel bukok. Most megyek harmadszorra. Bevezetést meg a tárgyalás elejét mondta a tanár is, hogy jól megírom, de a többi már nem az igazi.

Egy hónapom van gyakorolni. Magyarul írjam a vázlatot? Mire figyeljek?

Előre is köszönöm a segítségeket!



2015. ápr. 12. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
A nyelvtanra, mert úgy tűnik amiatt buksz el. Egy levelet tényleg nem nehéz megírni, de ha a nyelvtan nem passzol, az egész bukik. Ja, és hogy minden elemet amit említ, belefoglalj.
2015. ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Magyarul írjam a vázlatot? Eddig mindig angolul írtam 5-6 kulcsszót egy-egy egységre, majd mondatba foglaltam őket. Többnyire egyszerű jelent, Present Perfect-et használok. Will és going to adott témához szoktam használni. 3-4 mondatkezdőt is használok (moreover, furthermore, however)...
2015. ápr. 12. 12:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Majdnem teljesen biztos, hogy nem a nyelvtanon buksz el, az ugyanis legfeljebb 25%-át adja a pontoknak, és nullát csak akkor adnak, ha totális katyvasz az egész. De akkor a szóbelid se lett volna meg. Meg kell nézni az adott vizsgaközpont pontozási szempontjait, és annak megfelelni. A legfontosabb, hogy ne másról rizsázz, hanem a műfajnak (magán v. hivatalos), feladatkitűzésnek, alpontoknak feleljen meg. Másodsorban a szerkesztés: legyen logikus, az említett kötőszavakat és névmásokat használj. A szókincsed legyen B2-es, de nem kell túlírni, csak legyen benne 3-4, a nagyon alapszókincset meghaladó kifejezés. Ne írd meg magyarul, ez nem fordítási feladat. Némethné Hock Ildikó Angol levelezés című könyve megvan? Abban vannak mintalevelek, mindenképpen használd, mert példát is mutat, és kifejezéseket is lehet belőle egy az egyben átmenni. A tanárod ennél nagyon segítséget nem nyújtott, mint hogy nem az igazi? Konkrétumokat kellene mondania, mit csinálj másképp. Megnézted a sikertelen vizsgák javítását? Melyik vizsgatípus?
2015. ápr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tanárom az segít, nincs vele gond, de önállóan bajba vagyok ezzel az írással, mert egyszerre sok szempontnak akarok megfelelni. Lehet, a tárgytól eltértem némileg.
2015. ápr. 12. 12:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy a tárgytól ne térj el, ez egy vizsgatétel. Pont ugyanolyan, mintha Petőfit húznád ki, és elkezdenél Arany Jánosról beszélni, csak mert kortársak voltak. Arra kíváncsiak, hogy hogy tudod a kitűzött feladatot megoldani, nem valamilyen önkényesen választott más témát. És a terjedelem is fontos: ne legyen se rövidebb, se 10% eltérésnél hosszabb, azért is levonnak pontot.
2015. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Magyarul nincsenek ilyen problémáim, ezért is idegesít, hogy nem akar menni. Telc-re megyek majd, az esetek többségében mindig hivatalost kell írni. Egy hónap alatt csak összejön...
2015. ápr. 12. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!