Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok tippeket adni, hogy...

Tudnátok tippeket adni, hogy mivel lehet legyőzni a tanulás által kiváltott lustaságot?

Figyelt kérdés
Gyakran elfordul velem hogy nézem a tévét/laptopozok,mert mondjuk hamar haza értem a suliból és még van időm egy kicsit tévézni/laptopozni plusz anyámék sincsenek itthon.Ezzel szerintem eddig semmi baj,de az már az,hogy viszont később se ülök le tanulni és az összes tanulni való szinte már estére marad.Magyarul elhúzom a dolgokat és semmire nem jut időm.

2015. máj. 18. 16:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Menekülsz, unatkozol...


Feltételezem a "laptopozás" és "tévézés" sem nyújt olyan örömet, hogy "úristennembíromannyirajó". Csak úgy elvagy vele, elmegy vele az idő, addig se kell tanulni. Na már most, velem ugyanez a helyzet.


Szerintem ez egyfajta menekülés a problémák elől... talán még az önbizalomhiányra is visszavezethető lenne bizonyos esetekben, de nem feltétlen a tanulással kapcsolatban. Ha tanulásról beszélünk, akkor talán az a baj, hogy tudod hogy értelmetlen a tananyag (mer' ugye a kovalens kötés az életbevágó), nem szereted, nem vagy jó belőle, nincs motiváció, mert nem látsz benne perspektívát. Tudod, hogy a világon semmire nem fogod használni, ez csak öncélú tudás, ami tök fäsza, ha tudós vagy (bár értelme még olyan szinten sincs), de egy tizenéves diáknak talán nem ezt kellene.


Az egyetlen dolog amit tehetsz, az beletörődés, aztán pedig szilárd elhatározás. A rendszert egyedül úgysem tudod megváltoztatni, szóval ha legközelebb megkérdezed magadtól, hogy mire kell a térgeometria, akkor a válaszod csupán annyi lehet, hogy mert benne lehet az érettségiben, ami pedig kell, hogy meg tudj élni (bár ez sem 100%-ban igaz, de én ezzel (is) vigasztaltam magam).


Az elhatározás alatt azt értem, hogy nem akkor kell tanulni, mikor motivációd van hozzá, vagy amikor érdekel, hanem a körülményektől függetlenül. Szokássá kell tenni. Ki kell jelölni egy időpontot, amit következetesen betartasz, mondván "X órakor én ezt szoktam csinálni", motivációról és minden egyébtől függetlenül.


Aztán ha érzel magadban elég erőt, majd megváltoztatjuk a rendszert. :)

2015. máj. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!