Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, érdemes lenne?...

Mit gondoltok, érdemes lenne? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kicsit késve, de rájöttem, hogy szívesen lennék orvos.Tudom, ez nem így működik, és nem azonnal lesz valakiből orvos, és nagyon kemények az orvosin töltött évek, hogy sokan kibuknak rögtön az elején. Tudom, ezt kiskora óta akarnia kell az embernek. Jogos lenne a kérdés, hogy akkor mi motivál. Leginkább az, hogy orvosként akár emberek életét is megmentheti az ember. Az, hogy van értelme, és hasznos, amit csinál egy orvos.

Nem is ez a lényeg, hanem, hogy már leadtam a jelentkezésem, és szükséges érettségi eredményem sincs, hogy oda mehessek.

Maga a kérdésem az volna, hogy szerintetek érdemes lenne-e most egy évet kihagynom, ezalatt felkészülni a két emelt szintű érettségire (ami az orvosira kell) és újra beadni a jelentkezést?

Jól jönne egy-egy hasznos tanács; előre is köszönöm a segítségetek!



2015. máj. 18. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdemes. Amúy mire jelentkeztél?
2015. máj. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Történelem szakra, mert a töri érdekelt, de jogra nem akartam menni, és a tanári pálya sem vonzott túlságosan.

2015. máj. 18. 17:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az indoklásodat kicsit gondold át, mert sok dolog lehet hasznos az emberek számára, köztük a sima földművelés is, mert ha nincs krumpli, nézhetsz.


Egy év annyira nem sok idő, még beleférhet. De csak akkor változtass, ha mindenképp biztos vagy abban, hogy ezt akarod, és már a nyáron kezdj el tanulni rá magadtól. Ha nyár végére látod, hogy ez neked sok, nem tudod megérteni ezeket a dolgokat, akkor még van lehetőséged a már leadott jelentkezést igénybe venni. Viszont ha esetleg nem sikerülne a jövő évi érettségi majdnem hibátlanra, már két évet fogsz késni a tanulás kezdésével. Bár még ez is tűrhető, szerintem sokkal jobban jársz, ha elkezdesz tanulni valami olyat, ami (jelenlegi állás szerint) kevésbé érdekel, de mégis hatékonyan tudsz tanulni az adott témakörben, és majd fogsz vele jó munkát találni, mint két évet kihagyni.

2015. máj. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mindenképp fejtörést fog még okozni a dolog.

Nem szeretnék egy pillanat alatt nem megfelelően átgondolt döntést hozni. Úgy véltem, ha felteszem a kérdést, kapok egyfajta útmutatást, illetve tanulságul szolgálhat mások véleménye is.

A tanulást hasonló módon képzeltem én is, és egyetértek, hogy ha nem menne, akkor még ott a mostani jelentkezés.

2015. máj. 18. 17:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem vannak ismerőseim akik két év kihagyással kezdték az orvosit, pedig ők alapból arra készültek, én is kihagytam egy évet, mert nem vettek fel tavaly, szóval szerintem ha tényleg ezt szeretnéd, még a két év sem olyan nagy gond, egy meg pláne :)
2015. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2015. máj. 19. 18:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Igaz, én hasonló területen kezdtem tanulni(biosz szak) idő közben határoztam el, hogy inkább a fogorvosival próbálkoznék. 3 év után jelentkeztem is és most nagyon remélem, hogy felvesznek.

Ha ösztönösen úgy érzed, hogy ez az, amihez affinitásod van, akkor nagyon is érdemes kihagyni azt az egy évet, egyáltalán nem sok idő ahhoz képest, hogy aztán hátralévő életedben valami olyasmivel foglalkozhatsz, amit a magadénak érzel! :)

Szóval hajrá!!!

2015. máj. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Sokat segítettek a hozzászólások, minden válaszadónak köszönöm még egyszer!!! :)

2015. máj. 21. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!