Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elképzelhetem a jövőmet a...

Elképzelhetem a jövőmet a kémia és a biológia világában, ha a fizika nem megy annyira jól?

Figyelt kérdés
Fizikából 3-as és 4-es között ingadozom.

2015. máj. 18. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze!
2015. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogyne.
2015. máj. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül vannak külön bontva. De azért a legalapabb elméletekkel nem árt tisztában lenni, mert biológiánál pl. használatosak az idegrendszernél a fizikai jelenségek. Kémia esetében is fontos a sebesség, sugárzás, atom szerkezete, stb. De csak mert nem tanulod meg a fizikai képleteket, még a többi tárgyban lehetsz jó.
2015. máj. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

attól függ mire szeretnél menni.

orvosiról én azt hallottam hogy elég sok fizika van a műszerek meg képalkotó eszközök miatt főleg.. meg ugye ott felvételi tárgy is lehet a fizika.

én biomérnöknek készülök, ott elvileg sok kémiám és bioszom lesz. meg valamennyi fizika de arról nem hallottam hogy annyira vészes lenne.bár pár év múlva már többet tudok mondani róla.

de egyébként az, hogy nem megy most a fizika az lehet a tanár miatt is, vagy mert nem vagy elég motivált. én 9.10.-ben 3as voltam. míg 11.ben új tanár jött és kisebb csoportokban voltak, jó fej volt, szívesebben tanultam rá. 5-ös is lettem, pedig a dolgozatok nem voltak könnyűek.

szóval én még nem könyvelném el, hogy nem megy jól, lehet csak úgy tanították hogy nem keltette fel az érdeklődésedet?

egyébként ha kémia-bioszban gondolkozol akkor én mindenképpen az orvosit ajánlanám. ha érdekel.

2015. máj. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

biomérnöknek készülő utolsó válaszoló, azért ezen a szakon nem a legkönnyebb a fizika és sok fajtával találkozhatsz, ne csak az alap fizikára gondolj, de fizikai kémia, géptan, elektrodinamika, és még a műveletek is elég jó része fizikás. de a tanterveket minden egyetem honlapján megtalálod szeritem


kérdező, a biológia és kémia mellett minden szakterületen fogsz valamilyen mennyiségben fizikával találkozni, de túlélhető lesz, ha érdekel maga a szak amin tanulsz. ez ne rettentsen el attól amit szeretnél.

2015. máj. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!
2015. máj. 20. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!