Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem emelt szóbeli...

Történelem emelt szóbeli felkészülés?

Figyelt kérdés
Kérlek valaki konkrét választ adjon arra, hogy is kell elképzelni. Engem teljesen elrettentettek tőle. Elolvastam mind a négy könyvet, nem mondom, hogy vágom kívülről, de azért ragadt rám valami. Mások itt olyan lehetetlen dolgokat írnak, amit kérdezhetnek, hogy a könyvbe le se van írva...
2015. máj. 19. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha elmondod szépen azt, amiket a forrásban olvastál, akkor már több mint a fele megvan annak, ami kell. Nem túl nehéz. Nyilván nem lehet 100%-osan elmondani, ami a megoldókulcsban van, de nem is kell.
2015. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olvasd el az alábbi cikket, hasznos tippeket ad a szóbelihez.


[link]


Nem azért kérdeznek hogy lepontozzanak, hanem hogy több pontot adhassanak neked,mert előfordulhat hogy nem mindent mondasz el ami benne van a megoldókulcsban. Sok sikert kívánok! :) Én is most fogok egyébként szóbelizni.

2015. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%

"Ha elmondod szépen azt, amiket a forrásban olvastál, akkor már több mint a fele megvan annak, ami kell."


Csak az a bökkenő, hogy nem elég elmondani azt ami a forrásban van, hanem arról lényegi megállapítást kell tenni. Pl. nem elég annyit mondanod, hogy Zrínyi Miklós felgyújtotta az eszéki hidat, hanem azt is hozzáteszed, hogy a híd a török utánpótlást biztosította, és ezzel nagy érvágást jelentett.


Vagy esetleg kihúzod '56 nemzetközi hátterét, és találsz egy olyan forrást, hogy az amerikai külügyminiszter nyilatkozik arról, hogy Mo. nem az USA katonai szövetségese. Önmagában ha ezt elmondod az nem ér sokat, de ebből is levonsz következtetést, hogy pl. nem akartak világháborút kirobbantani, de ezzel felmondták a korábbi feltartóztatási politikát stb.

2015. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-nak:

Töritanárként írtam azt, amit. Komoly következtetéseket nem kell levonni, persze kell hozzá egy kis háttértudás, ami kimeríti az általános müveltséget. Nyilván a megoldókulcsban lehetnek olyan kritériumok, amikre a vizsgázó a megadott forrásokból nem jön rá, de ha pár fogalmat vagy összefüggést nem említ meg, attól még lehet nagyszerü a felelete. Meg ha jó a vizsgáztató, akkor segítõ kérdéseket tesz fel. Ezért írom, hogy egy normális szövegértési készséggel és jó beszélõkével simán lehet egy szép feleletet összehozni.

2015. máj. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!