Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolai kolikban van-e...

Főiskolai kolikban van-e meghatározott tanulóidő délutánonként?

Figyelt kérdés

Most készülök fősuliba, és koliba kerülök, és érdekelne, hogy mire számítsak...


Ja, meg hogy van-e lámpaoltás? Vagy milyen szabályok vannak?


Még egyszer kihangsúlyoznám: FŐISKOLAI koliról van szó, nem gimisről...


Ne nevessetek ki kérlek, hogy ezeket nem tudom, de soha életemben nem voltam kolis, és kolis barátaim se voltak..

Előre is köszi a válaszokat! :)



2015. máj. 19. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Dehogyis :D az kéne még :D

Nem-nem, a felsőoktatási koli már teljesen más világ.


Én ugyan egyetemista vagyok, szóval egyetemi koliban lakom, de mi itt azt csinálunk, amit akarunk; ha akarom, éjfélkor vagy 1-kor megyek el, és nem is megyek vissza csak másnap este. Az ég világon senki nem figyeli, hogy mikor tanulsz, mikor fekszel le, mikor eszel-főzöl-sütsz, mikor fürdesz (én például rendszerint hajnali 2-kor megyek zuhanyozni, és néha még várnom is kell, mert szoktak bent lenni), és senki sem kérdezi meg mondjuk, hogy hol jártam, meg ilyenek.

Nyilván itt sem lehet álltɑkodni, vagy ha a szobatársad megkér, hogy feküdj le, vagy kint tanulj, mert holnap ZH-zik, és jófej vagy, akkor megteszed. Jogásztanhallgató szobɑszɵmszédom például néha este 10-kor főz magának kávét, és egész éjszaka kint tanul a társalgóban.

Más kolikban (általában az ilyen felújítottakban) azonban már kicsit szigorúbbak szoktak lenni a szabályok. Néhány helyen tilos a falra ragasztgatni, szobaellenőrzés szokott lenni, hogy takarítasz-e, de van ahol takarítónő jár körbe, és ha kéred, akkor kitakarítja a szobádat, fürdőszobánál (ahol van a szobáknak saját) nem is kérdés, azt kötelező nekik kitakarítani.


Van amúgy nevelő tanár is, amit én nagyon sokáig nem is tudtam, mert nálunk az egész kolira van egy! :D De máshol, nagyobb kolikban emeletenként van, általában be vannak gubózva a szobájukba, vagy ott sincsenek, hangoskodásért max. megbüntethet és szelektív hulladékot kell válogatnod, vagy gyomlálnod kell a koli körül. :'D


Nyugodtan fogadhatsz vendége(ke)t, amikor csak akarsz, ki kell tölteni a portán egy papírt, és szevasz. Ha este 11-12 után is marad (kolinként változó), akkor meg még aznap ki kell fizetni az éjszaka díját, és le is van tudva.


Egy ismerősöm főiskolai koliban lakott, ugyan ez a laza rendszer volt érvényes náluk is, annyi különbséggel, hogy például abban a koliban voltak gimnazisták is, akikre viszont gimis szabályok voltak érvényesek, és így tilos volt átjárni az emeletek között (tehát nem mehettél főiskolásként olyan emeletre, ahol gimisek voltak, és vice versa)


===

OFF: fuh, mire rájöttem, hogy a „szobɑszɵmszéd” szó miatt nem engedi elküldeni... pedig nem is csúnya szó :D

2015. máj. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Oh köszönöm szépen a válaszod :D


Sikeresen megnyugtattál, nem gondoltam volna, hogy ilyen lazán kezelik :D

Eddig féltem tőle, most már viszont várom :D

2015. máj. 27. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!