Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tovább tanulás vagy irány...

Tovább tanulás vagy irány Németország?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni. Választás előtt állok. 2 éve vagyok együtt a párommal, együtt is élünk. Nekem el kéne dönteni, hogy megyek "szakmára" (OKJ), vagy kimegyünk Németországba. Van rá lehetőség, munka is mindkettőnknek. Ha végeztem mindenképp menni akarunk de nagyon fontolóra vettem, hogy inkább el sem kezdem a sulit. de így csak egy érettségim van. Viszont tervben van, hogy mi külföldön is maradnánk. Én tudom a nyelvet is hozzá.

Sokan mondják, hogy menjek inkább de nem tudok dönteni :S

Ti mit tennétek a helyemben? Vagy volt már valaki hasonló cipőben?



2015. máj. 22. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Milyen munkatok lenne?


erettsegivel nem sokra fogsz jutni.

2015. máj. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Most érettségizel?
2015. máj. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha a nyelvtudás megvan, kint is találhatsz megfelelő képzéseket. Az érettségi önmagában kevés, lehet, hogy most lesz munkátok, na de kitart az egész életedben, nem akarsz majd előrébb lépni, fejlődni?
2015. máj. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

igen most. amúgy 20 éves vagyok. (5évesre jártam) a párom 23.

persze szeretnék följebb lépni majd. gondoltam arra is hogy idővel ha tényleg nagyon jól megy majd a nyelv akkor ott csinálni egy sulit.

nyár végéig döntenem kell. :S

a párom most megy ki 1 hét múlva ő cnc-zik. havonta fog haza járni pár napra.

2015. máj. 22. 13:23
 5/13 anonim ***** válasza:

menj egyetemre inkabb.


semmi perspektiva nincs abban amit terveztek. A baratod 10 ev mulva is cnc-zni fog es tele lesz a toke az egesszel.

2015. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az OKJ semmit sem ér. Sem otthon, sem külföldön. Gyere. (Egy N.o-ban élő lány)
2015. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Melyik tartományba?
2015. máj. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én inkább elvégeznék itthon egy szakmát, és addig kiderülne, hogy kitart-e a kapcsolat így is. Mert az is előfordulhat, mivel nem vagytok, férj, feleség, még nagyon fiatalok vagytok ahhoz, hogy tudnátok, ő kell-e egy életre, szóval előbb elvégeznék egy tanfolyamot vagy egy szakmát szereznék, és csak azzal mennék ki. Kint lehet, hogy pénzt fogsz tudni keresni, de ha visszajönnél, mert mégis csak ez a hazád, lehet, honvágyad is lenne, akkor szakma nélkül jönnél haza.
2015. máj. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Én meg inkább azt mondom, hogy gyere ki te is! Nem tenne jót a kapcsolatotoknak a távolság. Legalább itt megtudjátok, működik-e együtt élve a kapcsolatotok.


A cnc-s válaszolónak üzenem: a férjem jött ki először ide mint cnc-s (utána jöttem én ki a gyerekekkel) csakhogy itt 3-SZOR ANNYIT keres mint Magyarországon! Nem hiszem hogy tele lesz a hócipője a munkájával :DDDD

2015. máj. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A koltsegeitek is jelentosen magasabbak mint otthon, ugyhogy nem eltek 3x jobban, ezert elegge becsapos ha kiszamolod forintban a ferjed nemet fizeteset.


Epp nehany hete beszelgettem egy sraccal aki CNCzik, pont o mondta hogy mennyire tele van a toke az egesszel :)

2015. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!