Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt matek szóbeli, mennyit...

Emelt matek szóbeli, mennyit kell?

Figyelt kérdés
Üdv, Kovácsné Németh Sarolta által összeállított könyvből tanulok, papíron 1 definíciót és 1 tételt+bizonyítást kérnek. Mi a valóság? A könyvben nagyon sok van, azt mindet el kell mondani, vagy válogassam ki az érdekeseket/nehezeket és azokat mondjam majd el?

2015. máj. 24. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:

A matematika definíciókból és tételekből áll. Szóval én mondanék még tételeket és definíciókat, de amúgy az 1 odaillő helyes definícióra és bizonyításos tételre még csak 10 pontot kapsz. Ha neked ez elég, és biztos vagy abban, hogy egy tétellel és definícióval meg tudod csinálni, akkor elég.


De a maradék 25 pontban még vannak alkalmazások, feladat megoldás, 12 pontért, 3 pont ilyen hülyeség, hogy előadásmód és kommunikáció…


A maradék 10 ponthoz (logikus felépítés, szerkesztettség, tartalmi gazdagság (4 pont), a felelet matematikai tartalmi helyessége (4 pont), matematikai nyelvhasználat (2 pont)) viszont szerintem jól jön a többi definíció és tétel, hiszen a matematika definíciókból és tételekből épül fel. Vagy nem tudom, milyen kép alakult ki benned a matematikáról…

2015. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem fejtettem ki pontosan, bocsi. Amiket leírtál, azon belül csak erre a részre, a tételre + definícióra gondoltam, hogy ott mennyi az elvárás?
2015. máj. 24. 12:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elég világosan le van írva, meg mintha én is számmal írtam volna, hogy 1, azaz EGY definícióra és bizonyításra kapod a 10 pontot. (Persze csak akkor, ha odaillő és precíz.) Ha többet is mondasz, akkor csak a legjobban elmondottak közül számít 1, azaz EGY darab.


Szóval EGYET, azaz 1-ET kell.


[link]

2015. máj. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy egyet kérnek, viszont olvastam egy helyen olyat is, hogy jobb, ha minél többet elmond az ember.

Köszönöm!

2015. máj. 24. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jobb, ha minél többet elmond az ember, mert a legjobbat értékelik. Hogy elég 1, az nem azt jelenti, hogy nem lehet több is.
2015. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én annyival egészíteném ki az előzőeket, hogy 10 pont kapható a témában való jártasságra, arra, hogy mindent érintesz, nyilván ennek során több tételt és definíciót is szükséges megemlíteni. Nyilván további 2 pontot kapsz egy helyes definícióért, és további 6 pont egy tétel kimondásáért és bizonyításáért. Emellett kimondhatsz tételeket, legfeljebb nem bizonyítod őket
2015. máj. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!