Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Stewardess, kriminálpszichológ...

Stewardess, kriminálpszichológus, divat-manager, tolmács-fordító vagy politikus?

Figyelt kérdés
Melyik, miért?

2015. máj. 25. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:

divat manager

imadni fogod hidd el

2016. jan. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ez már-már mekkmesteres hatást kelt, mert nagyon eltérőek, persze az nagyon jó, ha ennyi felé érdeklődsz.


A stewardessnél az utazás lehetősége adott.

Ha szívesen és könnyen tanulsz nyelveket (vagy egyet, de az valami kevéssé gyakori) akkor jó lehet a tolmács-fordító, persze ebben az esetben nem elég a nyelv ismerete, irodalmi, vagy szakfordítás esetében az adott tudományterület ismerete is szükséges (lenne; néha borzalmas félrefordításokba lehet botlani tévéműsorokban például, aminek az oka az, hogy a fordítónak valójában gőze nincs a szövegről, amit elé tettek).

A kriminálpszichológus eszméletlen vagányul hangzik számomra egy névjegykártyán mondjuk; de kicsit tévés. És nem tudom, a pszichológia érdekes, és a bűnözők motivációit kutatni is érdekes lehet - bár én inkább olvasnék róla könyvet, amit esetleg kriminálpszichológusok írtak, mintsem nap mint nap azzal teljen, hogy ténylegesen velük töltöm az időmet.

A divat-manager nem tudom, pontosan mit csinál; ha olyan mint egy stílustanácsadó, az szerintem sok embernek hasznos lenne (átlagembereknek is, csak pont a szolgáltatás ára miatt ők nem hiszem, hogy túl sokszor igénybe veszik). Ha valami más, írd már meg, mit csinál. :)

A politikusok sem tudom, hogy mit csinálnak pontosan, de róluk általában rosszakat hallani :D /Ez itt inkább kritika volt, tudom mit csinálnak; ha te is tisztában vagy vele többé-kevésbé, ÉS el tudnád magad képzelni annak, szívesen tanulnál róla, akkor miért ne./


A fenti mind abból a feltételezésből indul ki, hogy a kérdés arra vonatkozik, melyiket választanám, mint legjobb állás... Ha például a kérdés valójában melyiket egye meg a többi először egy lakatlan szigetre sodródás után, akkor a politikus első helyre ugrik.

2016. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!