Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félresiklott az életem! Mit...

Félresiklott az életem! Mit tegyek? Van megoldás?

Figyelt kérdés
Biztos vannak még mások is ilyen helyzetbe vagy kitudja remélem nem fog senki a falnak menni a kérdéstől :( Szóval teljesen elrontottam az életemet tavaly érettségiztem és akkor még pszichológus akartam lenni. Nem sikerült így idén újra próbáltam,de rájöttem hogy igazából én mindig is az orvosira akartam bekerülni. Valóban így is volt,régen is volt nehéz időszakom és ez motivált hogy javítsak a silány jegyeimen. Nem sokat tanultam a gimi utolsó két évében,családi viták voltak,verekedés,rendőrség nagyon megviselt. Mindegy a lényeg,hogy végül beadtam a kémia emeltre is az érettségi jelentkezésem,de az írásbelim nem sikerült,nem tanultam eleget. Megéri még egy évet halasztani? Eddig se töltöttem haszontalanul az időt,dolgoztam,nyelvvizsgáztam. Vagy adjam fel és menjek utcaseprőnek? Még a gyógyszerészetire is szívesen mennék vagy fogorvosnak esetleg mérnöknek.( egészségügyi vagy gyengeáramú villamosmérnök). Annyira nagy szégyen ez az egész! Amire belekezdek az egyetembe a többi volt osztálytársam már diplomát kap lassan. Szégyen vagyok,szégyellem magam,undorodom magamtól hogy nekem semmi se jön össze. Egy igazi kis lúzer vagyok,aludni se tudok mint látjátok. Ja és a slussz poén,hogy el kéne menni a szóbelire amire nem tudok tanulni ilyen motivációval amikor biztos bukta már a dolog!! A bioszom jó lett. Nyáron már 20 éves leszek nem késtem el?
2015. máj. 31. 01:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, mivel nincs rutinod a kemény tanulásban, és mivel nincs is kifejezett vonzódásod egyik szakhoz sem, inkább ne azt válaszd, amelyikkel akkor is 35 éves korukra végeznek az emberek, ha minden elsőre sikerül.:))

Talán a gyógyszerészeti lenne a legjobb. De mivel a pszichológus az csak egy "fél" szak (bölcsész szakokat minimum párban, de inkább trióban, stb. veszik fel), azt is tanulhatod mellette.

És így is 4-5 év alatt megvagy vele.

2015. máj. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként még az a jó hírem is van, hogy az első diploma után egy színes világ nyílik a tanulni vágyó előtt: másoddiplomák és diploma utáni szakképzések lehetősége. Én most nézegetem a SOTÉ-n az addiktológiai konzultáns szakot (a Mentálhigiéné Intézetben), ami 1,5 év, és megvan hozzá a kért diplomám. Szóval még ilyen lehetőségek is vannak Előtted.
2015. máj. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincs semmi problémám a kemény munkával csak egyszerűen szétestem! Az életem minden területén bénázok jelenleg azt se tudom merre tartok,mit akarok pontosan. Félek a döntésektől/következményektől. Kb. úgy élek mint egy hajléktalan,nincsenek elveim még saját magammal sincs kedvem foglalkozni és ez eddig nem így volt. Tudom,hogy ez befolyásolja a döntéseim sorozatát. Nem akarok sem félelemből sem lustaságból sem a családom veszekedései miatt lemondani semmiről. Pár éve versenysportoltam akkor abbahagytam egy hülye döntés miatt éppen kamaszodni kezdtem mindegy hosszú. Tudom,hogy ez csak egy mélypont csak azt se tudom mit csináljak suliba akarok már járni.
2015. máj. 31. 01:50
 4/13 A kérdező kommentje:
Húú na ez érdekelne akkor te mit végeztél tulajdonképpen? Igazából a legnagyobb félelmem abból adódik hogy kiégek a munkámból és nem tudok majd fejlődni semerre. Szeretem ha mindig van több lehetőség és több lábon állok. Az orvosihoz még annyit,hogy nem akarnék belgyógyász vagy sebész lenni. Inkább a neurológia érdekel még a fogorvosi sem rossz ötlet.
2015. máj. 31. 01:52
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is ezt mondtam, csak röviden.:)

annak érdemes orvosi pályában gondolkodni, akinek elég rendezett (volt) az élete (eddig is) ahhoz, hoyg csak a pályájának tudja szentelni magát. Ez a háttered Neked nincs meg. De így is mehetsz olyan tudományos irányba, ahol az efféle pályavágyakat élheted ki a választott tantárgyaid tanulása mellett. erre adtam tippet.

2015. máj. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nézd meg a szakleírást, milyen diploma jó hozzá!

De nem csak ez a szak van a Mentálhigiéné Intézetben, és nem csak ez az egy intézet van a SOTé-n.:)

2015. máj. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor életem végéig bánni fogom,hogy meg se próbáltam. :))
2015. máj. 31. 01:54
 8/13 anonim ***** válasza:
bocs, de nem akarok privizni.
2015. máj. 31. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rendben semmi gond,köszönöm a válaszaid.
2015. máj. 31. 02:17
 10/13 anonim válasza:
Szerintem ne tökölj tovább, irány a BME-VIK. Ott majd embert faragnak belőled.
2015. máj. 31. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!