Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A BME-n, ha nem lett meg két...

A BME-n, ha nem lett meg két fél év alatt a 30 kredit, viszont a második félévem jól sikerült, vissza lehet kerülni államira egyből?

Figyelt kérdés
Előző félévemben 3 kreditet sikerült szerezni, azt hittem abbahagyom, de végül úgy döntötte megpróbálom. Erőt vettem magamon. Ebben a félévben az átlagom eddig jól alakul (tele vagyok 4-esekkel), viszont úgy néz ki 23, vagy 26 kreditem lesz csak. Azaz kikerülök az államiról. Mik a feltételei a visszajutásnak és lehetséges-e egyből?

2015. máj. 31. 04:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A kérdésre nem tudok válaszolni, de azért amit jó tudni: nem biztos, hogy átkerülsz, mert nem mindenkit raknak át automatikusan, hanem max a hallgatók 15%-át (a 30 kredit alattiakat átlag szerint sorban).
2015. máj. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy legyen esélyed átkerülni fizetősről államira, nem elég az, hogy tele vagy 4-esekkel, annál jobban kell teljesítened. Milyen szakon vagy? Mert abból kiindulva, hogy a mérnöki szakokon egy költséges félév 300 ezer felett van, én inkább passzíválnék és újrajelentkeznék jövőre.
2015. máj. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Építőmérnökin. Ezt az újrajelentkezést sajnos csak most tudtam meg, hogy így lehet. Pedig beadtam a jelentkezésemet más egyetemekre. Kicsit hülyének érzem magam. A passziválást úgy érted, hogy a következő 2 félévet, vagy a mostanit visszamenőlegesen? Passzív félévért kell fizetni ha fizetősön vagyok? Köszönöm a válaszokat.
2015. máj. 31. 09:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg nem tudod passziváltatni ezt a féléved, mert ahhoz valami nagyon nyomós indok kell, például kórházban voltál 2 hónapot mert elütött egy kamion. Nyilván ez kicsit eltúlzott, de érted, a két szép szemedért nem fognak neked utólag passziválni.

Passzív félév azért passzív félév, mert olyankor nincs aktív hallgatói jogviszonyod, így fizetned sem kell.

2015. máj. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Méltányosságival lehet. Volt rá pár példa az ismeretségi körömben. Persze nem ez a cél.
2015. máj. 31. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!