Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy működik ez a középiskolás...

Hogy működik ez a középiskolások számára kötelező 50 óra "közmuka"?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint csak 9-11. évfolyamokon teljesíthető ez az 50 óra munka. Akkor végzősként vagy esetleg a 11. és 12. osztály közötti nyáron már nem végezhetem el? Esetleg már le is mondthatok az érettségiről?

2015. jún. 1. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Elmész az önkormányzathoz, hogy utcaseprőként szeretnél dolgozni a cigányokkal együtt. Kezedbe nyomják a seprűt meg a lapátot, és accalari bomba...
2015. jún. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Természetesen sikerült kihagynom egy n betűt.. *közmunka


Nem véletlen tettem idézőjelbe :)

2015. jún. 1. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem közmunka, hanem közösségi munka, a kettő nem ugyanaz!!

A közösségi munka letölthető pl. egészségügyi intézményeknél és sok más olyan helyen, ahol szükség lehet önkéntes, segítő kezekre (szerintem egy állatmenhelyen is vagy akár idősek otthonában), de erről pontosat az iskoládban tudnak mondani, ott kérdezz rá. És még ezen a nyáron le kell húznod, mert 2016 jan 1-e után valóban nem lehet enélkül érettségizni (ha pontosak az infóim)

2015. jún. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, hogy nyáron is elvégezhető. Mivel ebben a maradék két hétben esélytelen.


(Tudom, hogy ez nem az a bizonyos közmunka. Nálunk így mondják és ezért ezt sikerült leírni. Gondoltam hogy az időzőjel egyértelmüsíti. Bár most ez lényegtelen, mert mindenki tudja miről van szó.)

2015. jún. 1. 22:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvégezheted nyáron is, nyilván senki nem akar megfosztani az érettségi bizonyítványtól. Sőt szülői kérésre még az utolsó évben is.
2015. jún. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!