Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanár ezt meg teheti? Többi...

A tanár ezt meg teheti? Többi lent

Figyelt kérdés

Az volt, hogy 1 gyereknek és nekem ezen múlt a kítünője.

Nekem az átlagom 4,29 a másiknak pedig 4.25, de van 1 gyerek akinek 4,13-ra megadta az 5-öst. Viszek szorgalmit is,de még 80 mondat fordításra 1 db 5-ös sincsen meg.egy darab tézémre 90%-kal 4-est adott.Ez igazságos?



2015. jún. 2. 15:51
 1/5 A kérdező kommentje:
S.O.S.
2015. jún. 2. 16:00
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem anno azon múlott a kitűnőm, hogy nem kaptam meg az ötöst külalakra, 4,6-ra. Megteheti. Egyébként semmilyen gyakorlati jelentősége nincs a kitűnőnek, csak jobban mutat.
2015. jún. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%

Miért ne tehetné meg?

A lányom csak informatikából lesz négyes, abból is 4,36-ra áll. Azt mondta neki a tanára, már nem tudja kijavítani a jegyét ötösre. Többen is vannak így az osztályukból. (és ez még nem is idegen nyelv)

A 90% pedig igen, az négyes, ez a négyes felső határa a legtöbb iskolában.

2015. jún. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ugyanolyan súlyozással, ugyanazzal a számolási módszerrel jöttek ki ezek az átlagok nektek, akkor NEM TEHET ILYET. Ez kivételezés. Mondhatja azt, hogy ő csak 4,5 felett ad ötöst, ennek viszont mindenkire érvényesnek kell lennie. Ha valaki 4,13-ra ötöst kapott, akkor ti is legalább annyira megérdemlitek jobb eredménnyel.
2015. jún. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen megteheti. Csak azert mert ezen mulik a kitunod meg nem leszel jobb az adott targybol, ez nem valtoztatja meg az egesz eves teljesitmenyedet/szorgalmadat. Az idegen nyelv az nem az a tantargy ahol lehet kegyelemotosoket osztogatni mint tesi, rajz, enek stb mert senki sem torodik vele, hanem az a targy amibol nezni fogjak a jegyedet. A tanar valoszinuleg azert nem adta meg mert az utolso pillanatban kezdtel el dolgozni. 80 mondat fordtisasa szep dolog de nem tul nehez. 90% ra pedig nem kotelezo megadni az 5ost, nekunk is volt mar olyan tznk ahol 93% volt az 5os hatara. Egy tanarnak 5,00 atlagra se kell megadnia az evvegi otost de 4,00ra is adhat otost. Pl a latintanarunk tudta h az egyik osztalytarsunk semmit nem csinat egesz evben es csak az utolso pillanatban adott be par szorgalmit es nem adta meg neki az otost 4,87re.

Amit veled csinalt az lehet h igazsagos es megerdemled lehet h nem. A masik gyereknek nem kellett volna megadnia az otost, mert igy nem konzisztens onmagaval ugyh az nem vlt igazsagos bar ki tudja, lehet h a masik gyerek raszolgalt, nem latok bele a helyzetbe

2015. jún. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!