Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 50 pontot kell elérnem az...

50 pontot kell elérnem az emelt magyar szóbelin, hogyan tanuljak rá?

Figyelt kérdés

Csütörtökön megyek szóbelizni, de úgy érzem, semmit nem tudok.

Ma kaptuk meg az írásbeli eredményeit, jobban elrontottam, mint hittem, csak max. pontos szóbelivel tudnám felhúzni, hogy felvegyenek a kiválasztott szakra.


Mit tudnátok ajánlani?

Miből tanuljak? Eddig a Corvinás könyvet olvasgattam.

És hogyan mamorizáljam minél jobban az anyagot?

(Sajnos nem vagyok vizuális típus)


Köszönöm előre is, ha segítetek!


2015. jún. 2. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az offért, de neked hány pont lett? Nekem 50 és elég mérges vagyok, mert nagyon rosszindulatúan javították.
2015. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak a Corvinásat olvasgatom, remélem elég lesz.

Nekem 79% lett, remélem sikerül szinten tartanom, tehát egy 40 pontot szóbeli kéne legalább.


Első válaszoló, te hová jelentkeztél? :)


19/F

2015. jún. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is a Corvina könyvét egészítgetem ki, de némelyik tétel elég botrányos benne...

[link] Fogyasszátok ezt is egészséggel. :D (Bár ennyi életrajzi adat nem kell, csak időhúzás.)


Nekem 78% lett az írásbelim, mert az első részt brutálisan elrontottam, viszont a fogalmazásaim majdnem mind maxosak.


És hogy hogyan tanulj? Ez egyénfüggő. Én például sosem tudtam úgy memorizálni valamit, hogy közben írom, hanem nekem jobb, ha elolvasok mondjuk fél oldalt, aztán elmondom magamban, és ha valami nem megy vagy megakadok, belekukkantok a lapba, és így rögzül. Szerintem olvass el mindent legalább háromszor, és a szóbeli előtti napon aludd ki magad! Én vagy négy órát aludtam az írásbeli előtt az idegtől, és meg is látszik a műveltségi soromon...

Sok sikert nektek is! :) Reméljük a legjobbakat.

2015. jún. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!