Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet vinni emelt szóbelire...

Lehet vinni emelt szóbelire diktafont, hogy később tudjak fellebbezni?

Figyelt kérdés
Van a városunkban egy tanár, aki nagyon durván lepontoz mindenkit és félek, hogy hozzá kerülök. Az írásbelimet is ő javította és a tanárommal együtt fellebbeztem, aki azt mondta, hogy legalább 20-25 ponttal többet kellett volna adnia. A szóbelinél ezt nem bírnám ki, mert tudom, hogy több a tudásom, mint amennyire ez a nő értékeli. Azon is gondolkoztam, hogy esetleg ügyvéddel be lehet-e menni mert nekem nagyon számítanak a pontok.

2015. jún. 3. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Az emelt szóbelin, nem egy 3fős azon tárgy tanárai pontoznak? Tehát nem csak ő lesz ott hanem két másik töri tanár is.
2015. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha engedély nélkül rögzíted a tanárok értékelését (hangját), akkor azzal személyiségi jogokat sértesz; ha meg bejelented, hogy én ezt most felveszem, mert tudom hogy köcsög a tanár, akkor meg biztos nem nézi jó szemmel. Igazgatósággal kéne erről beszélni, esetleg más szülőkkel/diákokkal összefogva (ha van más panaszos is).
2015. jún. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Vannak panaszosok, de nem hinném, hogy a szóbeli előtt 2 nappal ezzel szeretnének foglalkozni. :/ Köszönöm a válaszokat, remélem nem őt fogom kapni. Egyébként valóban két másik tanár is jelen van, de ha ő mindenre 1-2 pontot ad a 12-ből akkor sehogy sem fog olyan eredmény kijönni, ami nekem elég lenne.
2015. jún. 3. 16:11
 4/9 A kérdező kommentje:
Annyi lenne a kérdésem még, hogy ha csak azt veszem fel, amit én beszélek (és a dátum benne lesz a diktafonban), akkor azzal nem sértek személyiségi jogokat nem igaz? Viszont mégis tudom igazolni, hogy valóban elhangoztak azok, amik a javítókulcsban szerepelnek.
2015. jún. 3. 16:13
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Azért ne túlozz már! 20-25 ponttal nem adhat kevesebbet a tanár. Olyan nincs. Néhány ponttal lepontozhat, azt aláírom, és elhiszem, mert vannak ilyen tanárok, de ez a 20-as nagyságrend egy kicsit el van túlozva. Ne a tanárt hibáztasd azért, mert nem tudsz annyit!
2015. jún. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet diktafont bevinni, és nem is tudod megoldani, hogy csak a saját hangodat vedd fel.

Fellebbezni amúgy is csak formai hiba miatt lehet, az értékelés miatt nem.

A vizsga nyilvános, éppenséggel beülhet oda egy ügyvéd is, bár nem szokás. A tantárgyi bizottság elnöke a nyilvánosságot korlátozhatja a jelenlevő vizsgázók érdekeire való tekintettel. De hiába ül ott 10 ügyvéd is, mert olyan fellebbezéssel akkor sem foglalkoznak, hogy nem annyi pontot kaptál, amennyit szerinted ért.

2015. jún. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Vitatkozhatnánk ezen, de majd a fellebbezés eldönti. :)

Megmutatok egy rövid kis szöveget a rövid esszémre, amit a tanárom fogalmazott meg, aki szintén emelt szinten szokott javítani. Erre másfél pontot adott nekem a javító tanár a 7 pontból.

"A kifejtés pontosan bemutatja a jobbágyok rendeletek előtti és utáni helyzetét (amit a javító tanár hiányolt!), egyértelműen utal a rendeletek céljaira, tartalmára, hatására.

A feladat megértése teljes, a tér- és időbeli behatárolás pontos, a dolgozat logikusan felépített!

A kifejtés elemzi az összes forrást, és az elvárt események, okok valamennyi elemét értelmezi, értékeli.

Az esszére adott pontok egyáltalán nincsenek arányban a kifejtés minőségével, tartalmával."

2015. jún. 3. 18:05
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy én se gondoltam teljesen komolyan a diktafont. :D Remélem nem őt kapom és kész. :)
2015. jún. 3. 18:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Vitatkozhatnánk, de tényleg semmi értelme nem lenne, mert én értek hozzá. :-)

Természetesen a szóbeliről beszélek, mert arról szól a kérdés. Az írásbelinél lehet az értékelésre észrevételt tenni.

2015. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!